Автомобілі на водневому паливі стануть дешевшими

0
200


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Водень – дуже привабливе джерело альтернативної енергії. Однак використання дорогих матеріалів у водневих паливних елементах створює перешкоди на шляху комерціалізації технології. Нова конструкція паливних елементів з використанням недорогих матеріалів замість платини може допомогти вивести водневі технології в серійне виробництво.

Науковці повідомляють, що новий неметалічний каталізатор може генерувати водневу енергію з ефективністю, яку можна порівняти з використанням платини. Якщо вченим вдасться вирішити проблему вартості каталізатора, то автомобілі на паливних елементах зможутьмати  високу продуктивність без витрачання природних ресурсів.

Існуючі каталізатори мають деякі недоліки, які заважають комерціалізації водневих технологій, так що наступним кроком стане пошук каталізаторів з показниками більш довгострокової стабільності і з більш високою ефективністю, – розповів ресурсу “Tech Times” провідний автор дослідження Джеймс Геркен (James Gerken).

Водневі паливні елементи виробляють енергію за рахунок взаємодії газоподібного водню і газоподібного кисню з виділенням води в якості єдиного побічного продукту. Для проведення цієї реакції потрібна платина.

На сьогоднішній день платина –  каталізатор, який найбільш часто використовується для паливних елементів. Платина належить до рідкісних металів (унція коштує більше 1 000 доларів), тому її непрактично використовувати в комерційних цілях. Незважаючи на дорожнечу, цей метал використовувався в паливних елементах американського космічного корабля Apollo.

Повідомляється, що новий каталізатор складається з неметалічних молекул нітроксіилів і оксидів азоту. При цьому він набагато дешевший за платиновий.

Дослідження було опубліковане в журналі “ACS Central Science”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.