Більше 10 мільйонів гривень на рік має скласти прибуток міста Вознесенськ від СЕС

0
131


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

На Миколаївщині планують звести 3 СЕС, які від реалізації сонячної енергії за «зеленим» тарифом принесуть місцевому бюджету близько 12 мільйонів гривень впродовж року.

На сьогоднішній день комунальні тарифи в нашій країні досягли неймовірно високих показників, причому дуже стрімкими темпами. Урівноважити витрати містян вирішила адміністрація міста Вознесенськ шляхом впровадження альтернативних джерел енергії. Будівництво сонячних електростанцій здійснюватиметься в рамках програми «Стратегія розвитку зеленої енергетики». Дана програма була затверджена місцевою владою наприкінці квітня і зараз активно реалізовується.

Починати реалізацію проектів було вирішено з бюджетних установ, що мають соціальне значення. Першими двома об’єктами, які обзаведуться сонячними електростанціями на даху, стануть школи міста Вознесенськ.

Потужність СЕС в навчальних установах становитиме 250 та 150 кіловат. Третю СЕС у місті буде встановлено на території лікарні. Потужність цієї наземної станції становитиме 2 мегавата. Окрім електрики, центральну лікарню міста забезпечать теплом. Наразі тут планується встановити твердопаливну котельню.

Адміністрація міста повідомила спільноті про свій намір реалізовувати електроенергію в загальну мережу. Такий стратегічний крок збагатить бюджет на майже 12 мільйонів гривень.

За попередніми підрахунками вартість проекту становитиме близько 60 мільйонів гривень. За словами представників адміністрації, держава виділить на забудову трохи більше 25 мільйонів, а ще 35 будуть взяті у кредит. Кредитувати такий масштабний проект згодився «Укргазбанк». Адміністрація міста, у свою чергу, внесе півтора мільйони гривень з місцевого бюджету.

Представники «Укргазбанку» зазначили, що кредит на реалізацію «зеленого» проекту буде індексується в євро. Така особливість кредитування дозволить знизати річну ставку від 20 до 7 відсотків.

На даний момент адміністрація міста Вознесенськ займається урегулюванням правових питань реалізації проекту. Зведення СЕС розпочнеться одразу після оформлення дозвільної документації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.