Чудернацькі види сировини для біопалива

0
547


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Новітні технології виробництва біопалива потребують вигідної сировини. І людство у цьому аспекті не стоїть на місці. Щороку винахідники відшукують нові незвичайні джерела сировини, які можуть здивувати не на жарт. Більшість з таких незвичайних прикладів насправді себе добре зарекомендували у сфері енергозбереження.

Людський жир, здобутий процедурою ліпосакції

Кілька років тому пластичний хірург з Беверлі-Хіллз використовував людський жир для живлення двох позашляховиків, які працювали на біопаливі. Коли правда вилізла нагору, до розслідування цієї гучної справи долучилися державні органи охорони здоров’я. Насправді, у штаті Каліфорнія згідно букви закону заборонене використання людських медичних відходів для виробництва автомобільного палива. Суперечка розгорілася, коли три пацієнта подали позов до суду. Лікар з метою виготовлення біопалива спотворив їхні тіла ліпосакцією. Крейг Біттнер програв суд, втратив лікарську ліцензію і був змушений припинити свою практику в листопаді 2008 року. Горе-лікарю нічого не залишалося, як після прикрого інциденту переїхати до іншого штату.

Бактерії гниття

Взимку 2010 року вчені виявили додаткові властивості грибків, що викликають гниття. Практично, грибок спроможний виробляти біопаливо, синтезуючи етанол.

Французька гірчиця

Напевно, ви будете здивовані, але рослина справді є гарною сировиною для виробництва біопалива. Таким чином, господарства, що вирощують цю культуру, можуть отримані значні доходи з переробки.

Кізяки або кінський гній

Ще в 2010 році у Флориді був розроблений спеціальний проект для перетворення кінського гною у поновлювані джерела палива для реактивних двигунів. Технологію розробляв Університет Південної Флориди.

Газети, що перетворюються на газ

Це був сумний день для читацької аудиторії газети «The New Orleans Times-Picayune». Редакція американського часопису оголосила, що віднині видання виходитиме лише в електронній версії. Але розповсюдилися чутки, що це може нашкодити і виробництву біопалива. Вчені виявили новий штам бактерій, який перетворює газети в бутанол. Дослідники використали старі підшивки в якості сировини для виведення бактеріального штаму для виробництва етанолу. Харшад Веленкер стверджує, що, принаймні, тільки у Сполучених Штатах є більше 323 мільйонів тон целюзних відходів для виробництва біогазу. Нині автори проекту реєструють патент і сподіваються запустити технологію у масове виробництво і отримати вагомі інвестиції від держави.

Напій «Soda Pop» і для людей, і для авто

Дослідники з Університету штату Оклахома повідомили, що відходи виробництва популярного напою «Soda Pop» можуть використовуватися в якості сировини для виробництва етанолу шляхом простого додавання азоту і дріжджів. Присутність бензоату натрію (харчового консерванту) стала основним показником хорошого бродіння.

Біопаливо з королівського вина

Принц Чарльз заправляв своє авто Aston Martin D86 паливом, виготовленим із справжнього вина. Колекція «ягуарів» і Audi і Range Rover працюють на своєрідній нафті – біодизелі з відходів виновиробництва. Щороку принц Уельський інвестує 1 мільйон доларів на використання екологічно чистих джерел. Обслуговуючий персонал королевича підтвердив, що таким кроком нащадок Єлизавети зменшив викиди вуглецю на 18 %. Для виробництва палива для принца використовують вино, в якому вийшов термін для споживання.

Біопаливо з… кроликів

У Швеції визріла проблема державного масштабу: надто багато диких кролів подорожують містами. Шведи і справді розгублені, що ж робити у цій ситуації. І раптом комусь прийшло на думку спалювати туші впійманих тваринок для вироблення електроенергії. Певно, у Стокгольмі є багато диких кролів, які псують місцеві парки. Тому уряд санкціонував також спалення мертвих кішок, корів, оленів і коней. Погодьтеся, що це не менш дивний спосіб видобутку біопалива, ніж вищезгадане використання людського жиру.

Біодизель з каналізації

Чимало компаній у світі зацікавлені у розвитку виробництва палива з різних твердих відходів комунально-побутової сфери. Така технологія і справді може бути корисною для муніципалітетів задля скорочення витрат на розвиток комунальної сфери міста. Із 1 т запатентованої сировини, якою є людські фекалії, можна виробляти 120-135 галонів газу. Ти часом ООН при підтримці фонду Гейтса вже інвестує перші експериментальні програми виготовлення біодизелю з людських відходів, що є у каналізації. У планах – налагодити виробництво альтернативного палива у значних промислових масштабах (обробляти близько сотні вантажівок фекалій за добу).

Як бачимо, кожен з таких різновидів сировини є, на перший погляд, достатньо дивним для переробки на біопаливо. Жодна розробка не спроможна покращити екологію у глобальному масштабі, але деякі з них мають серйозні заслуги у енергозбереженні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.