Біогаз у власному господарстві

0
935


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Сьогодні тисячі фермерів і вчених спантеличені проблемою економного виробництва електроенергії і біогазу. Більш того, споживання і використання джерел енергії має бути нешкідливим для навколишнього середовища. Одне з альтернативних джерел енергії – сонце (сонячна панель), інше – вітер (вітрогенератор), а третім цілком можна назвати біогаз. Адже,  по суті, біогаз – це не що інше, як продукт розпаду органічних, не потрібних для нас речовин починаючи від перероблених рослин і закінчуючи свіжим гноєм і сечею. Біогаз має вигляд газу, що отримується в результаті мікробіологічного розкладання. Бактерії роблять всю роботу за нас, достатньо лише мати для цього відповідні умови і необхідні установки.

sintex2

Для того, що б налагодити виробництво біогазу для своїх потреб, потрібно знати для початку яку речовину в якості сировини ви будете використовувати. Вихід біогазу напряму залежить від виду субстрату

Можливо, у вас велике фермерське господарство і є гній від корів, свиней, птахів, тощо, тоді, звичайно, біогазова установка буде для вас ідеальним варіантом і найкращим способом для утилізації непотрібного продукту та отримання безкоштовного газу для обігріву господарських приміщень та виробництва електроенергії.

Біогаз виготовляється  тільки в результаті життєдіяльності анаеробних бактерій. Тобто відбувається розкладання органічних речовин (біомаси) без доступу кисню.

В процесі виробництва біогазу вміст установки проходить дві стадії: по-перше, спочатку біомаса розкладається, а потім починає виділяти сам біогаз. Крім того, біомаса, яка перегнила, в резервуарі, може бути використана в якості чудового добрива. Це органічне добриво дуже корисне, воно підвищує родючість ґрунту і збільшує врожайність до 50%.

Не варто забувати що біогаз складається з декількох газів, по-перше, потрібний нам метан (горючий га)  – 55-75%, вуглекислий газ – 23-33%, і сірководень – 7% – це середні значення. Метан виходить в результаті життєдіяльності бактерій, головне, щоб у них була «їжа»  і відповідна для їх життєдіяльності температура.

Як ви розумієте, установку для виробництва біогазу можна спорудити і самостійно. Процес розкладання коров’ячого гною – 20, свинячого – 30 діб. Краще змішувати різну сировину, тоді і біогазу вийде більше. Особливої ​​уваги потребують погодні умови: влітку вологість (тобто вміст води в сировині) варто збільшувати до 94-96%, а взимку навпаки зменшувати до 88-90% по відношенню до гною.

Щоб додати чергову порцію  до сировини обов’язково повинна використовуватися тепла вода 35-40 градусів за Цельсієм. Сам резервуар при установці повинен бути повністю герметичним, щоб виключити небажані втрати тепла. Ідеальною для постійного виробництва біогазу є вологість 90-92% при температурі води в 30-32 градуси. Теплі місцевості можуть одержувати газ при такій температурі постійно, один із прикладів – південь України. Тут можна виготовлятибіогаз без додаткового підігріву.

 

Основні пропорції:

Одна тварина ВРХ, масою 500-600 кг. може дати за добу стільки гною, скільки вистачить на вироблення півтора кубічних метрів біогазу. Свиня вагою в 80-100 кг. дасть сировини на вироблення 0,2 кубічних метра. Курка або кріль – в середньому 0,015.

За кількістю теплової енергії 1 кубічний метр біогазу дорівнює 1,5 кг. кам’яного вугілля або 0,6 кг. гасу, 9,5 кВт. / год. електроенергії, 3,5 кг. дров або 12 гнойових брикетів.

Сьогодні технології для видобутку біогазу мають широке поширення в Китаї, впроваджуються в Європі, Америці, Азії, Африці. Одними з «першовідкривачів» були такі країни як Румунія, Італія, оскільки вони вже більше 10-ти років масово застосовують технології біогазових установок. У цих країнах вироблення біогазу може досягати 6-12 мільйонів кубічних метрів на добу.

p_biogaz_ystanovki-3

З чого складається найпростіша установка для отримання біогазу?

По-перше, газове опалення сьогодні досить поширене – це перше на що варто звернути увагу при видобутку біогазу, адже його присутність у вашому будинку суттєво заощадить кошти. Біогазова установка ґрунтується на ланцюжку дій. Перші бактерії гідролізні, другі – відповідають за утворення кислоти, а третій їх вид бере участь у виробленні метану. Бактерії всіх трьох видів важливі для вироблення біогазу.

Ще один важливий компонент у виробництві біогазу – установка біогазових реакторів. В нашому випадку це ємність, яка повністю герметична і найчастіше розміщена під землею.

Так, для того, що б правильно використовувати гній і не утилізувати його, житель Липецької області Юрій Дивидов самостійно спорудив біогазову установку, подібно як і один із жителів Румунії. Для початку Давидов викопав яму, в яку помістив бетонні кільця. Зверху розмістив залізний купол і відвів від нього труби. Потім фермер зібрав гній від своїх сусідів, саме тоді в його задум місцеві жителі повірили. Через декілька днів бродіння п’ять тонн відходів почали виділяти біогаз.

Використання газу має бути постійним. Інакше купол над ямою може вибухнути. Влітку процес виділення газів йде швидше, взимку набагато повільніше. Але і останню проблему можна вирішити, якщо забезпечити штучну підтримку температури.

 

Рецепт отримання біогазу:

1,5 тонни коров’ячого гною;

3,5 тонни згнилого листя та інших відходів (природних).

Досить 60-70% води. Рідина в свою чергу повинна досягати 35-ти градусів. Згодом, вода сама нагріється, завдяки життєдіяльності бактерій.

Давидові в домашніх умовах отримали газ з гною і відходів через тиждень.

Обов’язково варто продумати механізм прикріплення купола, адже якщо ви хочете, щоб він не злетів під дією біогазу, то варто його чимось утримати.

П’ять тонн суміші органічної речовини вистачає на півроку! Це дуже вигідне рішення для житлового будинку! При цьому перероблена біомаса використовується в подальшому як добриво екстра-класу. Сім’я Давидових спочатку топила лазню біогазом, а потім і зовсім перевела на  газ будинок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.