Біопаливо «четвертого покоління» – шлях до мінімізації витрат у виробничому процесі.

0
868


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

З тих пір як в побут увійшли продукти нафтової промисловості, людські голови не полишало питання про те, як розширити сферу володінь корисними копалинами. Протягом довгих років тривала боротьба за «місце під сонцем».

Після виходу у світ низки винаходів альтернативної енергетики і їх впровадження в реальне життя, з’явилося нове поле для боротьби за ресурси, тільки тепер вже поновлювані.

Одним з найбільш перспективних і екологічних способів отримання електроенергії є використання біопалива в якості сировини. Загальновідомий факт, що для виробництва біопалива вчені використовують різного роду живі мікроорганізми, які в процесі життєдіяльності утворюють нові сполуки (молекули), за допомогою перетворення вуглецю на вуглекислий газ. Наукове співтовариство стрімко крокує вперед, маючи на меті розробити і реалізувати технологію переробки вуглекислого газу в біопаливну сировину. Дане нововведення значно знизить витрати в сфері вироблення «екологічної» електроенергії і забезпечить цілковиту незалежність від запасів «чорного золота», що зменшуються з кожним роком.

Варто відзначити ефективність такого методу створення біопалива як електричний біосинтез. Він полягає у використанні здатності электротрофных організмів виробляти органічні молекули кисню і H2O, використовуючи при цьому електричний струм і поглинаючи СО2.

На даному етапі промисловість працює зі звичними способами біопаливного виробництва сировини із сільськогосподарських культур. Головною проблемою в цій площині є переробка занадто великих обсягів – трохи менше 100 млн. тон щороку.

Каменем спотикання в питанні вироблення біопалива за допомогою використання сільгосп культур є той факт, що дані культури придатні для вживання в якості харчових продуктів. Виходячи з цього, перед вченими вималювалася нова мета – знизити використання корисних культур. Важливо при цьому залишити показники одержуваного біопалива незмінними. Наукові дослідження в даному питанні дали свій результат у вигляді біопалива «другого покоління». Інноваційні технології дозволили отримати необхідний ресурс з рослинної сировини, що не є придатною до вживання. Ті матеріали, які раніше нерозважливо утилізовувались, тепер набули значимість. З найбільш використовуваних виділяють тирсу, одержувану в процесі деревообробки, солому і т. п. Переробка такого виду матеріалу дозволяє варіювати у межах декількох методик: одержання каталізаторів вуглецю та етилового спирту. Каталізатори вуглецю можуть використовуватися в первозданному вигляді для автомобільної або авіаційної промисловості як паливо. Отриманий же етиловий спирт може виступати в якості ефективної добавки до палива.

Новітнє досягнення у виробництві біопалива – це біопаливо «4-го покоління». У виробленні цієї сировини використовуються спеціальні живі мікроорганізми, які за допомогою фотосинтезуючих клітин зможуть виробляти біопаливну сировину протягом деякого часу ( точніше – кілька циклів фотосинтезу). Для забезпечення життєдіяльності мікроорганізми будуть використовувати вуглекислий газ.

Подібні розробки в галузі альтернативної енергетики дозволять знизити до мінімуму споживання органічних ресурсів природи і підштовхнуть людство до нової продуктивної гілки енергоефективного розвитку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.