Будівництво надпотужної електростанції в Чорнобилі або « схід сонця на попелищі надій »

0
254


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Протягом багатьох років наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС не полишають світлі голови європейської спільноти. Чорнобиль став невід’ємною частиною історії людства, трагічні наслідки якої торкнулись мільйонів життів. Найголовнішим завданням в сфері зони відчудження, вирішенням якого займалося не одне покоління науковців і політичних діячів та активістів, впродовж тривалого часу було будівництво надійного саркофагу. В реаліях сучасності, країни Європи приймають активну участь у реалізації різних проектів, спрямованих на вирішення «чорнобильського питання». Зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку забезпечує фінансову підтримку програм на АЕС та стимулює процес будівництва із нержавіючої сталі «саркофагу» для досі небезпечного реактора.

Окрім забезпечення умов для стримування радіації і нормалізації радіаційного фону, найближчим часом постало питання про можливість раціонального використання невичерпних природних ресурсів ( вітер, сонячна енергія) зони відчудження. В даний момент існує достатня кількість наукових розробок, що дозволять у майбутньому використовувати Чорнобиль як потужний енергетичний ресурс. Одним з новітніх проектів є будівництво найпотужнішої в світовій історії електростанції, яка акумулюватиме сонячну енергію за допомогою спеціальних панелей. Розробники проекту зазначають, що така електростанція матиме потужність приблизно 1,5ГВт-г електроенергії на рік ( для порівняння: Чорнобильська АЕС виробляла близько 4ГВт), що є дуже високим виробничим показником, зважаючи на відсутність будь-яких затрат на сировину, і становить близько 120-130 мільйонів євро прибутку на рік до 2030 року. Враховуючи те, що загальна площа зони відчудження становить 2,5 тисяч гектарів, зовсім непридатних для проживання людей та використання земельного ресурсу для проведення сільськогосподарських робіт, будівництво електростанції є оптимальним варіантом використання території задля задоволення потреб суспільства.

За підрахунками експертів, приблизна фінансова вартість проекту становитиме 1 млрд доларів США. В рамках реалізації плану побудови сонячної електростанції в Чорнобилі активно ведуться переговори з представниками різних інвестиційних компаній. Як зазначає міністр екології України Остап Семерак, кілька інвестиційних компаній з США заявили про свою зацікавленість в реалізації плану. Свою допомогу у побудові новітнього Чорнобильського енергетичного комплексу також запропонували чотири енергетичні компанії з Канади.

Згідно презентаційних матеріалів, будувати сонячні електростанції заплановано в 10-ти кілометровій зоні у південному напрямку від Чорнобильської АЕС. Сонячне випромінювання на даній території становить 1300 кВт-г на квадратний метр.

Глава Держагенства України Віталій Петрук в квітні поточного року, даючи інтерв’ю УНІАН, зазначив, що забудова Чорнобильської зони сонячними електростанціями в минулому була неможлива через відсутність в законодавстві врегулювання питань щодо виділення землі. Прийняття президентом України законопроекту від 26 квітня 2016 року « Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника в зоні відчудження» вирішило дану проблему.

Великим плюсом в процесі будівництва електростанції є функціонуючі лінії електропередач, які мають здатність витримувати високу напругу. Даний ресурс залишився у «спадок» від Чорнобильської АЕС і раніше активно використовувався для забезпечення її роботи.

Сонячна електростанція на території зони відчудження являється не єдиною метою розробників проекту. В подальших планах зазначається будівництво й інших споруд, що дозволятимуть отримати до 400 МВт енергії з відновлювальних природних джерел. На сторінках соціальної мережі Facebook, міністр екології України повідомляє про можливість реалізації потенційно успішних розробок у вигляді вітрових турбін, що встановлюються на малих висотах.

Наразі однією з найважливіших сторін виконання проекту є отримання спеціальних засобів особистого захисту від радіації. Розробники плану будівництва мають створити для людей, що безпосередньо виконуватимуть забудову, безпечні умови праці.

Альтернативні методи отримання електроенергії набувають все більшого попиту в умовах екологічної та енергетичної кризи. Використання таких «мертвих зон» як Чорнобиль в інтересах спільноти – це великий крок у розвитку екологічної свідомості. Відновлювальні природні ресурси є неймовірним подарунком для всього людства. Вміле їх використання не тільки задовольнить потреби в електроенергії, а й забезпечить збереження флори і фауни, що є необхідною умовою для результативного функціонування людства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.