Будівництво сонячної електростанції, депозитний рахунок або майнінг?

0
85


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Агропідприємець з Харківщини з науковим ступенем, який керує власною справою на відстані з міста-мільйонника, до кінця минулої осені отримав дохід від проданого врожаю і надлишок ресурсів. За виручені гроші він спорудив у себе на господарстві найбільшу в своєму роді в Харківській області криту сонячну електростанцію потужністю 60 кВт і вже отримує перші доходи в рамках так званого «зеленого тарифу». Незважаючи на це він до сих пір сумнівається: може все-таки кращим рішенням було покласти ці гроші на депозитний рахунок або інвестувати в криптовалюту. Мета цієї статті – з’ясувати, яке діло в Україні саме рентабельне: будівництво сонячної електростанції, депозитний рахунок або заняття майнінгом.

Майнінгові ферми – поглиначі електроенергії

Майнінг – новий на українському ринку спосіб заробляння грошей, полягає у виробництві криптовалюти за заданим алгоритмом за допомогою так званої «криптоферми» – спеціально підготовленого комп’ютера. На ньому створюється набір унікальних криптоданих – блок. Саме він засвідчує справжність платіжних операцій. Кожен блок, вироблений комп’ютером, приносить грошовий прибуток.

Майнінг має непогану швидку окупність. Але цей варіант інвестування грошей супроводжується високими ризиками, бо віртуальні гроші – криптовалюта, що генерується фермою, досі офіційно не визнана і нічим не закріплена. Немає ніяких гарантій, що в майбутньому не відбудеться її знецінення. Величезним мінусом криптоферм також є значне споживання електричної енергії.

Депозитна лотерея

Відкриття депозитного рахунку – найпопулярніший спосіб заробляння грошей шляхом накопичення надлишкового капіталу. Майже кожен знає принцип роботи депозиту: грошова сума кладеться в банк на певний період під відсоток.

По завершенні цього періоду часу людина, котра поклала гроші на депозитний рахунок, повертає назад свою суму разом з заробленим відсотком. З економічної точки зору, це вигідний спосіб заробітку, але ніхто не застрахований від того, що за термін депозиту не станеться знецінення грошей – інфляції.

Інвестування коштів в сонячну електростанцію – нове слово в заробітку

Третій варіант, запропонований нами в цій статті – будівництво мережевої сонячної електростанції для «зеленого тарифу», яка є довгостроковим проектом для інвестування. Заробіток на сонячній енергії відбувається наступним чином: спочатку замовник купує сонячну електростанцію, потім відбувається її установка у нього вдома і в результаті електростанція виробляє електроенергію, яка живить будинок і господарство.

Зайву електрику, якої зазвичай досить багато, він збуває державі. Продаж відбувається за спеціальним «зеленим тарифом», який закріплений в законодавстві за ціною 0,18 євро за 1 кВт. Цей спосіб заробітку має низькі ризики, бо весь процес описаний і гарантований державою, а також приносить високі доходи: вже через п’ять років вони складуть близько ста відсотків.

Окупність сонячної електростанції можна розрахувати за формулою: 9000 / (1530 + 130) = 5,4 років. Таким чином чистий дохід в перебігу десяти років при інвестуванні 9000 доларів повинен скласти сто відсотків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.