Car-sharing – перспективний гібрид приватного та громадського транспорту

0
247


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Наявність особистого автомобіль в кожній сім’ї дозволяє громадянам вільно пересуватись по всій країні та закордоном. З іншої сторони перенасиченість транспортними засобами доріг перешкоджає їх нормальному руху, а також призводить до великої кількості викидів парникових газів в атмосферу та забрудненню навколишнього середовища.

gogetАльтернативою особистому транспорту є громадський. Він знижує кількість викидів, зменшує навантаження на шляхопроводи та в цілому підвищує рівень здоров’я населення через збільшення його рухливості. Але громадський транспорт не зможе зачекати вас на стоянці біля супермаркету або підібрати на зупинці не змушуючи чекати. Також громадський транспорт зранку та ввечері – не надто гарна річ через великий натовп.

Одним із шляхів подолання цих неприємностей є «кар-шерінг», який представляє собою видозмінену погодинну оренду автомобіля. Головна зміна – наявність великої кількості пунктів оренди по всьому місту та можливість зняти та здати авто в кожному з них.

Як діє «кар-шерінг»?

По суті car-sharing дозволяє пройти до найближчого пункту оренди автомобілів та car-sharing-system-for-blogзняти авто. Доїхати на ньому до найближчого до місця роботи пункту оренди та здати автомобіль. Або зняти його для поїздки до магазину.

В результаті ви не повинні будете їхати в штовханині та у вашому розпорядженні буде просторий багажник. З іншої сторони, вам не потрібно буде витрачати великі кошти на придбання власного авто яке буде займати місце на вашому ж подвір’ї.

Чим відрізняється «кар-шерінг» від звичайної оренди авто?

car-sharing-zoneКар-шерінг відрізняється від звичайної оренди також такими можливостями, як бронювання авто, автоматизована оренда та повернення авто за допомогою терміналів, наявність членських карток, які передбачають схвалення до керування автомобілем. А також розміщення пунктів здачі та оренди біль станцій громадського транспорту.

Досвід роботи системи.

Car-sharing вже став досить популярним в Європі та Америці. Наприклад станом на 2011 рік в Європі кількість користувачів кар-шерінга досягла 700 тис., а за прогнозом на 2020 рік може перевищити 15 мільйонів. Також даний вид оренди авто audi-unite-1094x729використовується і в експериментальних поселеннях майбутнього. Таким чином в Німецькому селищі Фрайбург взагалі відмовились від приватних авто на користь системи кар-шерінгу. Цікаво також те, що дане селище повністю забезпечує себе електроенергією завдяки дахам з сонячними панелями.

Результати роботи системи.

Інші дослідження показали, що кар-шерінг може підняти на 47% використання car-sharingгромадського транспорту включно з даною системою. А також на 10% підняти кількість велосипедних поїздок та на 26% піших прогулянок.

Це все пояснюється тим, що зменшується сенс придбання власного авто. І орендувати авто та ходити пішки або їздити на велосипеді стає вигідніше і легше.

Екологія та «кар-шерінг».

Щодо екології, то система car-sharing передбачає значне скорочення об’ємів car2Goвиготовлення нових авто, що вже значно зменшує забруднення навколишнього середовища. А використання в системі електромобілів та гібридів взагалі дозволить мінімізувати викиди вихлопних газів в атмосферу.

Реалізація «кар-шерінг» в Україні.

Якщо дотримуватися реалістичної точки зору, то Україні до реалізації car-sharing систем ще далеко. Якість доріг, культура поведінки на дорозі та відношення пересічного українця до загального майна не дозволяють реалізувати такі проекти для широкого кола людей. Але вже можна проводити експерименти з невеликою кількістю людей та авто. Наприклад створити систему car-sharing на декілька десятків авто та на декілька сотень користувачів в Києві або іншому місті. А для подальшого розвитку car-sharing в Україні нам необхідно буде попрацювати над перерахованими недоліками.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.