Чи дасть нашій країні Паризька Угода можливість збудувати нову економічну стратегію?

0
42


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 9.00 з 10)

Наприкінці квітня у столиці пройшов захід міжнародного формату, основною темою якого було дотримання вимог кліматичного договору, що його було підписано у Парижі. За проведення конференції відповідали Міністерство природи та представники Світового Банку. Під час заходу різні держави представляли конкретні напрацювання в даній сфері та висували пропозиції щодо формування стратегічних напрямків на шляху низьковуглецевого  розвитку. Запропоновані варіанти включали в себе період до 2050 року.

За словами Степана Семерака, нашій країні потрібно змінювати орієнтацію нинішньої економічної моделі аби скласти конкуренцію на міжнародному ринку. Окрім того, пан Семерак додав, що Україна не може і надалі йти звичним вже шляхом розвитку, бо він застарілий та малоефективний. Адже інші країни масово стали відмовлятись від використання газу та кам’яного вугілля та значно знизили фінансування даної сфери. Такий підхід дозволив багатьом державам зменшити вартість сонячної та вітрової енергетики. Слід також звернути увагу на ріст новітніх технологій та підтримку їх впровадження в багатьох державах.

Паризька кліматична угодаПредставники нашої країни також презентували Стратегію, після чого міністром було зауважено, що світові умови сьогодення являються викликом та одночасно можливістю для України. Зміна напрямку діяльності здатна збудувати нові засади економічного розвитку держави, що надасть конкурентоспроможність. Економіка має бути переорієнтована на енергетично ефективні технології та альтернативні джерела енергії. Це дозволить поступово відмовитись від використання викопних видів паливних ресурсів.

Семерак Степан зауважив, що наша країна на протязі 2-х останніх років зробила досить вагомий внесок у впровадження кліматичної нацполітики. Україна в числі перших зайнялася розробкою Стратегії низько вуглецевого розвитку, що її вимагає Паризька кліматична угода. У Мінприроди зазначають, що Уряд розгляне Стратегію у найближчий час. Даний документ передбачає, що модель низько вуглецевого розвитку буде впроваджуватись активно та порівняно швидко. Стратегія також зобов’язує декарбонізувати сферу енергетики, значно підвищити енергетичну ефективність. Впровадження такої моделі економіки зробить можливим швидкий розвиток альтернативної енергетики.

Кліматичний договір міжнародного масштабу (195 країн-учасниць) був підписаний у Парижі в 2016 році. Дана угода була розроблена з метою посилити дотримання умов Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй.

Паризька угода ставить на меті зробити все можливе аби середня температура в глобальних масштабах не зросла більш ніж на 2 градуси Цельсія (в ідеалі – не більш ніж на  1,5 градуса). За початок відліку береться температура, яка була до революції в промисловості, а саме до того моменту, коли розпочалося спалювання колосальної кількості викопних паливних ресурсів. Саме це призвело до зміни кліматичних умов . Щоб утримати зростання температури в межах показників 1,5-2 градуси Цельсія слід швидкими темпами урізати шкідливі викиди парникових газів. Глобальна мета – взагалі усунути їх до кінця 21 століття.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.