Чи можна швидко здійснити енергетичну революцію?

0
244


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
Greenpeace and Tcktcktck volunteers raise a wind turbine on the beach at dawn in Durban, South Africa. To send a message of hope for the latest round of UN climate change talks opening here on Monday. Campaigners say Durban must be a new dawn for the international negotiations to agree a fair, ambitious and legally binding treaty to avert climate chaos. They are demanding that politicians stop listening to the polluting corporations and listen to the people who want an end to our dependence on fossil fuels. Africa is on the front line of dangerous climate change, with millions already suffering the impacts through increased drought and extreme weather events, threatening lives and food security.

Перехід до чистої енергії можна зробити досить швидко, якщо для цього будуть робитися узгоджені зусилля.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного в Університеті Сассекса.

Так, дослідники запевняють, що людство могло б відмовитися від використання вугілля і нафти як джерела енергії, приблизно протягом десятиріччя. В історії вже є приклади схожих змін.

За словами професора Бенджаміна Совакула (Benjamin Sovacool), енергетичні еволюції здійснюються досить швидко, коли спостерігається комбінація «рішучого урядового втручання» та економічних або екологічних стимулів. Наприклад, Провінція Онтаріо в Канаді відмовилася від вугільної енергетики за 11 років, а частка атомної енергетики у Франції досягла 40% протягом 12 років. У випадку з корисними джерелами енергії, спостерігається комбінація ряду факторів: побоювання з-за можливих кліматичних змін, скорочення запасів викопних ресурсів, розвинені технології, що дозволяють здійснити перехід до нових джерел енергії.

Зазначається, що перехід до нових джерел енергії може здійснюватися досить повільно, коли розвиток здійснюється природним шляхом без стимулювання. Прикладом тому називається широке впровадження електрики, яке зайняло кілька десятиліть. Але ситуація кардинально змінюється при концентрації і узгодженості дій.

Незважаючи на те, що електромобілі і поновлювані джерела енергії все активніше проникають в наше життя, є і чималий опір прогресу. В основному, мова йде про промисловості з видобутку викопних джерел енергії (і відповідних політичних силах, які їх захищають).

Також прискорити перехід до використання більш екологічно чистих джерел енергії могли б різні нормативні акти. Разом з тим, існує ще одна перешкода на шляху до світлого майбутнього альтернативної енергетики. Країни, що розвиваються рідко можуть дозволити собі розкіш у вигляді відмови від використання викопних джерел енергії. Для них це занадто дорого, і така відмова може призвести до появи великої кількості людей, які не мають доступу до надійного енергопостачання. Таким чином прискорений перехід до альтернативних джерел енергії може не настати до тих пір, поки політичні та економічні переваги не стануть очевидними навіть для противників змін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.