Чи впливають вітрові електростанції на життя і здоров’я людини?

0
943


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Технології використання поновлюваних джерел енергії (ПДЕ) – вітру, сонця, біомаси, як будь-яка інша інновація, мають як своїх прихильників, так і опонентів. Розвиток відновлюваної енергетики супроводжують постійні дискусії про її небезпечність. Аргументи, нав’язані противниками ВДЕ, часто базуютьсяна інформації, не підкріпленої фактами. Опоненти розвитку відновлюваної енергетики створюють різноманітні міфи, висувають «аргументи» з метою якщо не зупинити, то хоча б уповільнити динамічний розвиток відновлюваної енергетики в світі.

Для прикладу розглянемо один з найбільш поширених міфів, пов’язаних з вітроенергетичними технологіями – «вітроенергетика несе потенційні ризики для життя людей і навколишнього середовища».

Незважаючи на ряд повідомлень, що надходять від людей, які живуть в безпосередній близькості від вітростанції, щодо можливого ризику їх здоров’ю в зв’язку з шумом від працюючих вітротурбін, все більше і більше проведених незалежних міжнародних досліджень переконливо доводять, що вітротурбіни не мають шкідливого впливу на здоров’я людини. У липні 2012 року Міністерство охорони здоров’я Канади опублікувало результати національного дослідження з приводу впливу вітротурбін на здоров’я людини. В результаті проведеного дослідження було зроблено однозначний висновок про те, що вітроенергетична технологія є однією з найбільш безпечних технологій виробництва електричної енергії.

Проживання в безпосередній близькості до вітростанцій (ВЕС) не завдає шкоди здоров’ю людей – такий висновок робить ще одне незалежне дослідження, проведене Массачусетським технологічним інститутом (MIT). В ході робіт були вивчені такі можливі дії на здоров’я людини, як: стрес, роздратування, втома, порушення сну. «Немає чіткого або послідовного зв’язку між шумом від вітрових турбін і появою захворювання або іншого індикатора шкоди здоров’ю людини», – йдеться в дослідженні.

Крім того, виявлено ще одна закономірність – скарги від жителів найчастіше надходять в основному в період будівництва вітропарків, в той час як вже діючі газові та нафтові об’єкти викликають набагато більше критики у громадськості.

Для оцінки впливу інфразвуку на якість життя у населення, що проживає поблизу ВЕС, автори звіту MIT обговорили ряд тематичних досліджень, проведених на Європейському континенті і в США. Одне з них, проведене на півночі Польщі, виявило, що люди, які проживають в безпосередній близькості до ВЕС повідомляють про більш високий рівень свого життя в порівнянні з тими, хто проживає на відстані понад 1,5 км від ВЕС. Однак подібна ситуація пояснюється просто! Здача в оренду землі під установку ветроагрегата, участь в вітроенергетичному проекті як акціонера, який отримує дохід від продажу електроенергії, нові робочі місця, надходження до місцевого бюджету – все це, зрозуміло, значно підвищує добробут місцевих жителів. У звіті робиться висновок про те, що проживання в безпосередній близькості до ВЕС не тільки не веде до погіршення, а зовсім навпаки: завдяки психологічному чиннику це, можливо, призводить до поліпшення якості життя в конкретному регіоні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.