Чи зможе світ перейти на використання альтративної енергії?

0
193


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Час, коли ми будемо отримувати 100% своєї електроенергії від поновлюваних джерел вже близько. Деякі країни прийняли програми, результатом виконання яких стане повне звільнення від паливних корисних копалин.
1У світі існує кілька країн – абсолютних лідерів в галузі альтернативної енергетики.

  1. В Ісландії близько 85% будинків мають систему опалення від геотермальних джерел землі. Електропостачання країни на 100% складається з поновлюваних джерел і засноване на геотермальної енергії (25%) і гідроенергетиці (75%).
  2. Електроенергетика Норвегії на 98% складається з поновлюваних джерел електроенергії, в основному це гідроелектростанції, вітротурбіни і геотермальні станції.
  3. Португалія отримує від ГЕС від 38% до 58% електроенергії, п’ята частина виробляється з вітру, 5% з біомаси і ще 1% з енергії сонця.
  4. Шотландія має намір досягти 100% використання поновлюваних джерел енергії до 2020 року.2
  5. Парагвай покриває гідроенергетикою 90% потреб в енергії.
  6. Данія прийняла декларацію незалежності від вугілля, газу і нафти до 2050 року. В даний час країна отримує 30% електроенергії від вітру та 15% від біомаси.

У недавньому дослідженні, професор зі Стенфорда Марк Джекобсон, прийшов до висновку, що США до 2050 року зможе отримувати всю електроенергію від гідроенергетики, сонячних батарей, енергії вітру, енергії припливів. Для цього США знадобиться замінити 80% своєї існуючої енергії на відновлювану.

3Той факт, що перехід до повного використання альтернативної енергетики можливий як технічно, так і економічно підтверджують багато установ. Серед них: Міжнародне енергетичне агентство, Стенфордський університет, Організація Об’єднаних Націй. Найбільшою перешкодою до цієї мети є соціальні та політичні бар’єри.

Для того, щоб країни стали отримувати 100% зеленої енергії, їм необхідно вирішити ряд економічних, технічних і політичних проблем.

До технічних проблем можна віднести необхідність створення системи управління, яка могла б забезпечити зберігання енергії і віддачу її при пікових навантаженнях. В останні роки відбувається вдосконалення і здешевлення електроніки, що прискорює вирішення проблеми.

4Для реалізації плану по використанню альтернативної енергії знадобляться величезні інвестиції, які дозволять використовувати енергію в промислових масштабах. Вони будуть спрямовані на будівництво коштів зі зберігання електроенергії і згладжування її коливань. Одним з доступних методів зберігання сьогодні, є гідроакумулююча енергетика, яка досить дорога.

До політичних проблем відносять створення нормативно-правової бази, встановлення стандартів і створення стимулів в економіці, для переходу на зелену енергію.
Подолання цієї проблеми потребують об’єднання зусиль всіх політичних лідерів в прагненні до переходу до відновлюваної енергії.

6Провідна енергетична консалтингова фірма Ecofys, підготувала доповідь про те, як 100% світових потреб в електроенергії можуть бути задоволені шляхом використання поновлюваних джерел енергії до 2050 року.

Компанія стверджує що досягнення поставленої мети на 50% залежить від підвищення енергоефективності та ще на 50% від використання поновлюваних джерел.

Ecofys розробила рекомендації по досягненню цілі:

5• Енергозбереження має бути введено на кожному етапі виробництва продукції.

• Для всіх нових будівель, повинні бути введені суворі критерії енергоефективності.

• Мінімальні стандарти енергоефективності повинні бути введені в усьому світі для продуктів, які споживають енергію, в тому числі будівель.

• Юридичні та фізичні особи повинні заохочуватися для підвищення ефективності і повинні бути інформовані про їх споживанні енергії.

• Країни повинні направити значні інвестиції на громадський транспорт.

• Нові будівлі повинні бути створені на основі існуючих технологій, які не будуть вимагати звичайної енергії для нагріву або охолодження, допитися цього можна за допомогою сонячного світла, герметичних конструкцій і теплових насосів. Ecofys передбачає, що всі нові будівлі досягнуть цих стандартів до 2030 року.

7Ecofys вважає, що для досягнення мети, до 3% світового валового внутрішнього продукту (ВВП) повинно бути спрямовано на інвестиції в поновлювані джерела енергії, системи енергоефективності та інфраструктури. Витрати з часом зменшуватимуться за рахунок зниження споживання викопних ресурсів.

У доповіді наголошується, що до 2050 року, зробивши необхідні зміни, ми можемо заощадити близько 4 трлн євро ($ 5700 млрд) у рік за рахунок зниження витрат на паливо.

8Якщо програма буде реалізована, до 2050 року викиди парникових газів, пов’язаних з енергетикою, будуть нижче рівня 1990 року. Це в значній мірі дозволить уникнути глобального потепління.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.