Чому Німеччина сказала ні «зеленої» електростанції?

0
333


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Реформа енергетичного сектора в Німеччині набуває все більш вигадливі форми.
На початку квітня власники самої сучасної газової електростанції в країні і у всій Європі, запущеної з великою помпою всього кілька років тому в баварському містечку Іршинг, оголосили про своє рішення остаточно її зупинити. Причина наступна: експлуатувати вкрай екологічну електростанцію стало вкрай невигідно.

За планом концерну E.ON 1 квітня 2016-го газова електростанція «Іршинг» буде зупинена назавжди, тому що «втратила перспективи прибуткової експлуатації».
Ця станція стала жертвою абсурдного перекосу на німецькому енергетичному ринку.
З одного боку, країна отримує все більше енергії від поновлюваних джерел, вітрових електростанцій та сонячних батарей. І в той же час, як ні сумно, на повну котушку працюють вугільні ТЕС, що викидають в атмосферу в кілька разів більше вуглекислого газу, ніж газові електростанції.
Система торгівлі сертифікатами на викиди СО2, задумана саме для зниження викидів парникових газів, зазнала повний крах — сертифікати настільки дешеві, що їх ціна анітрохи не стимулює енергоконцерни відмовлятися від «брудної» вугільної технології.
В результаті на енергоринку надлишок пропозиції. І в програші виявилася найсучасніша і екологічна газова електростанція, яка стала неконкурентоспроможною.

Допомогу від держави?

Після скандальної новини про відключення електростанції «Іршинг» справа набула міністерство енергетики Німеччини.
За словами його представників, відключення можна запобігти, якщо додати електростанцію в список системно важливих для компенсації можливих втрат енергії із-за нестабільності поновлюваних джерел.
Адже сонце світить не завжди, та й вітер іноді стихає. Тому при всій своїй екологічності вітряки і сонячні батареї не надійні на 100 відсотків. І потрібні «запасні варіанти» для підстраховки в погану погоду.
Уряд федеральної землі Баварія теж підключилася до кампанії в ЗМІ на захист газової станції від відключення. Прем’єр-міністр Баварії Хорст Зеехофер заявив про свою впевненість у тому, що станція продовжить роботу і в майбутньому році.
Але німецькі політики і журналісти не соромляться у висловах, коментуючи ситуацію. «Абсурд» — так описує плановане закриття електростанції шанована в консервативних колах газета «Франкфуртер Альгемайне».
«Як могло вийти, що найсучасніша, найбільш ефективна, найбільш екологічно чиста газова ТЕС всієї Європи, на будівництво якої Siemens витратив десять років і півмільярда євро, виявилася нікому не потрібна?», — запитує газета.

«Моральне банкрутство»

Не відстає в коментарях і Партія зелених Німеччини.
«Ганьба», — так описує рішення закрити станцію голова «зелених». — Це моральне банкрутство, коли екологічні технології втрачає економічний сенс, а вугільні «вбивці клімату» працюють як ні в чому не бувало».
Що найцікавіше, німецький концерн Siemens експортував чотири десятки таких екологічних газових турбін в різні куточки світу — від США до Південної Кореї. Але у себе на батьківщині, в Німеччині, сучасна газова турбіна простоює без руху.
Турбіна сконструйована таким чином, щоб запускати електростанцію протягом декількох хвилин. Це дозволяє оперативно компенсувати різкі скачки напруги, викликані змінами погоди (хмарністю або затишністю), які знижують потужність тих станцій, які використовують відновлювані джерела.
Втім, це не перший парадокс німецької енергетики.
Кілька років тому, під враженням аварії на АЕС у Фукусімі, уряд Німеччини вирішив раптово і назавжди відмовитися від атомної енергетики.
Після раптового відключення всіх німецьких АЕС в країні виник дефіцит електроенергії. І щоб заповнити його, Німеччина почала купувати електрику у сусідніх Франції та Чехії. Де його виробляли… атомні електростанції. І що найпікантніше — вони були далеко не такі нові та сучасні як ті, які відключили в Німеччині.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.