Чому сонячна дорога – це провал?

0
193


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячні дороги

Щодо сонячних доріг, то в першу чергу варто згадати, що власник домашньої СЕС бореться за кожен кожен Ват потужності. Робить конструкцію змінного нахилу, слідкує за сусідськими деревами краще за самого сусіда й здуває кожен листок зі столів. Але у Франції вирішили інакше. 5,2 мільйони доларів просто були поховані задля “безпрецендентного” експерименту, який просто не може бути успішним.

Чому Французька Сонячна Дорога провалилась?

Відкриття сонячної дороги

1. Очікували 150 кіловат за рік – отримали 80.

При відкритті першої в світі сонячної дороги було заявлено, що вона вироблятиме 150 кіловат годин електроенергії в рік, і забезпечуватиме світлом 5 000 осель. Але щось пішло не так. За інформацією Business Insider, видобуток не досягнув й 80 кіловат годин у 2018 році. А до середини 2019 було вироблено менше 40 кіловат годин. В чому причина? Скоріше за все в тому, що для будівництва дороги вибрана Нормандія. Так, саме Нормандія. І те що це найпівнічніший район Франції нікого не засмутило, особливо враховуючи те, що в цьому регіоні в середньому лише 44 сонячних дні на рік. А також часто бувають грози небезпечні для електричного обладнання.

2. Мінімально можлива ефективність. 

Площа сонячної дороги складає 2 700 квадратних метрів. При раціональному використанні сонячних панелей, ті самі 150 кВт можна легко отримати і зі 1000 квадратних метрів, заплативши за це 200 тисяч доларів. У випадку якщо ви замовили собі позолочений інвертор. Тобто різниця складає: 2700 і 1000 квадратних метрів, й 5,2 мільйони і 0,2 мільйони. Хоча й не варто забувати, що сама дорога з простого асфальту також не дешева. 1 км дороги високої якості може обійтись в ті самі 5,2 мільйони. Але ця дорога буде дещо ширша за сонячні 2,7 метри.

Ще одним нюансом стало листя. Виявляється, що інженери проектуючи дорогу просто не знали, що восени з дерев опадає листя.

3. А що по ній будуть їздити?

За три роки дорогу частково було зруйновано. Винуватцями трагедії назвали місцевих трактористів. Буцімто протектори тракторів через свою форму просто знищили сонячні панелі вбудовані в дорогу. Захисне скло не витримало навантаження й пішло тріщинами. Таким чином, можна зробити висновок – сонячна дорога лише для обраних власників легкових автомобілів без зимової гуми. До того ж, скло з прогумованою поверхнею має меншу прозорість, воно легко забруднюється, покривається подряпинами й мікротріщинами.

Сонячна дорога в не презентабельному вигляді

Все ж таки, дорога має бути дорогою. Вона має бути зручною для транспорту, безпечною і витривалою. Асфальтована дорога не боїться тракторів. Але якщо є велике бажання використати площу дороги для видобутку електроенергії, то сонячні панелі можна розмістити над дорогою.

Знищені вщент панелі

В світі ще вдосталь дахів

Більш розумний спосіб використання сонячних панелей.

Альтернативна енергетика має бути синонімом ефективності. Сонце і вітер протистоять атому, вугіллю й зловживанню енергією води. Й щоб перемогти в цьому протистоянні необхідно довести свою перевагу в ефективності. Тому не варто ховати сонячні панелі в дорогах. Адже ще є достатньо дахів і площ без зелених насаджень.

Декілька більш розумних прикладів “сонячних доріг”.

Панелі на розмежувальній лінії
Панелі на узбіччі шосе
Концепт сонячної дороги майбутнього. Навіть сніг прибирати з дороги не треба буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.