Чверть енергії Литва виробляє з відновлюваних джерел

0
230


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В Литві вже чверть енергії стали виробляти з альтернативних джерел енергії. Згідно з планами уряду, ця прибалтійська країна повинна була виробляти не менше 23% електроенергії з відновлювальних джерел тільки до 2020 року. Про це розповів директор Литовської конфедерації поновлюваних ресурсів Мартинас Нагевичус під час екологічної прес-конференції у Вільнюсі.

Литва повинна була виробляти не менше 23 % електроенергії з поновлюваних джерел до 2020 року. Такі числа визначила для неї Директива Європейського Парламенту та Ради ЄС про стимулювання використання енергії з відновлюваних джерел, прийнята в 2009 році.

До кінця минулого року кількість «зеленої» енергії, використовуваної в Литві, досягло 24,7 %. Найактивніше розвивалася вітроенергетика. Встановлена потужність вітряків на початок цього року — понад 430 МВт*год Потужність гідроелектростанцій досягла майже 130 МВт, сонячних батарей — 70 МВт, використання біомаси, або відходів деревообробної промисловості — також 70 МВт, природного газу — 25 МВт.

Якщо використовувати весь потенціал відновлюваних джерел енергії, то вони забезпечать всю країну кількістю енергії, яка в півтора рази перевищує потрібне мешканцям та підприємствам країни.

«Литва стане використовувати енергію відновлюваних джерел на 100 відсотків. Питання — коли і як, з яким економічним ефектом», — висловив думку Мартинас Нагевичус.
Наступним етапом розвитку енергоефективності для Литви, як і для інших країн ЄС, стане до збільшення частки споживаної енергії з відновлювальних ресурсів до 27 % до 2030 року.

До речі, вартість енергії вітру впала на 58 % за п’ять років з 2009 до 2014 року і продовжує знижуватися. Сонячна енергія подешевшав у п’ять разів за цей же час. А ось ціни на ядерну енергію продовжують рости, зараз вони вище цін на енергію сонця або вітру. 61 % енергії Литва імпортує з Естонії, Росії та Швеції.

Нагадаємо, за останні 16 місяців вартість сонячної енергії подешевшала на 50%. Так, сонячні електростанції в ОАЕ тепер зможуть постачати «зелене» електрику за ціною 2,99 цента за 1 кВт*год, що цілком порівнянно з вартістю енергії, що виробляється вугільними електростанціями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.