Цікаві факти про сонячні батареї

0
7666


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 5.33 з 10)

Як всім відомо, сонячні батареї являють собою фотоелектричні елементи, які під впливом сонячних променів генерують електричну енергію. І не важливо, де використовуються ці панелі, на присадибній ділянці або великому підприємстві, принцип їх роботи не зміниться, відмінність між ними полягає лише в розмірі та кількості електрики, що виробляється, тобто для роботи підприємств необхідні більш потужні сонячні батареї.

1-6-Solnechnye-batarei-2Варто відзначити, що багато світових виробників спеціалізуються саме на промислових енергетичних системах, найбільш відомі з них Naps Systems Oy і Kyocera Solar. Пояснюється це нестачею основних джерел енергії (газ, нафта, вугілля), особливо помітно це в Іспанії, Німеччині, США, Об’єднаних Арабських Еміратах – в країнах, де сонячна енергетика вже давно розвивається стрімкими темпами. В Україні ж на сьогоднішній день сонячні батареї швидше виняток, ніж правило, але просування все ж є, і дуже навіть помітні.

У чому вигода використання?

За час експлуатації (а це понад 20-25 років) сонячні батареї генерують електроенергії в грошовому еквіваленті набагато більше, ніж було витрачено на їх виготовлення і установку.

sunedison-fotovoltaica-ChileУ країнах з високими тарифами на електричну енергію термін окупності фотоелектричних панелей складає до 3-4 років.

Зручність розміщення. Сонячні панелі можна розмістити практично на будь-якій поверхні, що дозволить Вам заощадити чималі площі, адже кожен метр зайвого простору обходиться підприємцям зовсім недешево.
Відсутність будь-яких витратних матеріалів і палива, а також технічного обслуговування і ремонту.

Області поширення сонячних батарей

1Найбільшого поширення сонячні батареї отримали в малому бізнесі, наприклад, в фермерських господарствах. Причина цього полягає в віддаленості від центральної енергомережі, адже часто підприємцям набагато вигідніше встановити фотоелектричні батареї, ніж прокладати лінії електропередач.

Крім іншого сонячні батареї можна зустріти:

  1. на очисних спорудах;
  2. на автозаправних станціях в різних світових країнах;
  3. на промислових складах і телекомунікаційних системах;
  4. в газовій і нафтовій промисловості на системах катодного захисту;
  5. на залізницях і т.д.

Як Ви бачите, сонячні батареї можуть ефективно використовуватися в різних областях, але, незважаючи на це, говорити про повсюдне використання альтернативних джерел енергії на великих підприємствах поки що рано.

Тенденції альтернативної енергетики  в світі

20090421-building-integrated-solar-tilesШвеція, Фінляндія, Італія, Греція, Німеччина, Австрія – ось лише деякі з країн, які активно користуються енергією сонця і економлять при цьому чималі гроші. Наприклад, в Гельсінкі на заводі АВВ сонячна енергосистема потужністю 181 кВт використовується для зарядки батареї вантажопідйомників, а в Італії сонячні панелі розмістилися на дахах промислових складів. Але лідируючі позиції займає все-таки Німеччина. Німці з їх вродженої ощадливістю економлять кожен Ват. Прикладом може служити так звана пасивна офісна будівля nZEB, всі її інженерні системи працюють за рахунок енергії, що генерується встановленими на даху сонячними батареями.

Як Ви вже зрозуміли в Європі і США сонячні батареї вже давно в масовому використанні, а ось країни Середньої Азії або наші сусіди – справа інша. У когось альтернативна енергетика знаходиться в самому зародку, а у когось є непогані просування в цій області.

2Так, в Узбекистані проводиться широка програма по переходу великих господарських об’єднань і промислових підприємств на сонячні батареї і колектори з метою зниження витрат первинних паливно-енергетичних ресурсів. За офіційними даними за 2013 рік у республіці було введено в експлуатацію 29 сонячних колекторів та 9 фотоелектричних станцій, в нинішньому ж році ведуться роботи по запуску ще 88 сонячних колекторів і 60 фотоелектричних станцій. Але це лише «крапля в морі», адже для масштабного переходу на альтернативні джерела енергії потрібні більш високі потужності. Хоча початок покладено, а це головне!

Світова практика показує, що сонячні батареї потрібно розглядати не як коротко терміновий проект, про який скоро всі забудуть, а навпаки, як передові технології, за якими майбутнє. Корисні копалини виснажуються з кожним днем, не за горами той час, коли вони вичерпаються повністю, і тоді залишиться надія лише на сонце. Так навіщо чекати цього часу, варто задуматися про проблеми паливної кризи вже зараз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.