Ціна на електричну енергію в Чилі падає до нуля

0
284


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Чилі – це тепер один з ринків сонячної енергетики, що розвиваються найшвидше на світі. Потенціал цього виду енергетики в Чилі тепер близько 1,5 ГВт і, як показують біржові індекси цін енергії, сонячні ферми можуть вже виготовляти  енергію, якої в певні періоди є просто надто багато. Це може порушити подальший швидкий розвиток чилійського ринку сонячної енергетики.

Тільки у першому кварталі 2016 року в Чилі встановлені ферми загальною потужністю 254 MВт, а на кінець березня потенціал сонячної енергетики в Чилі досяг 1,1 ГВт (повний потенціал ВДЕ дійшов до рівня близько 2,5 ГВт). В процесі реалізації є проекти ВДЕ з потужністю понад 2 ГВт.

Минулого місяця в Чилі була введена в експлуатацію найбільша на південноамериканському континенті сонячна ферма, потужність якої виносить 160 МВт, яка повинна виготвляти  згідно з планами 400 ГВт\ч електричної енергії. Інвестиція реалізована за рахунок 270 млн доларів італійською компанією Enel. Незабаром в цій країні повинні бути побудовані ще більші ферми сонячної  енергетики. Наступного року іспанська Acciona повинна здати в користування інсталяцію, яка повинна коштувати 343 млн.доларів (на веб-сайті іспанської фірми ми бачимо інформацію про тпотужність 196 МВт, Bloombergп одає 247 МВт).

Ринок сонячної енергетики в Чилі декілька років переживає період швидкого розвитку. Сприяє цьому політика чилійської влади, яка у ВДЕ бачить шанс на вирішення енергетичних проблем країни, яка володіє недостатніми виробничими силами, а також недостатньо розвиненою передавальною мережею.

Чилійський уряд підтримує інвестиції в поновлювані джерела енергії через акційну систему, за якою пропонує інвесторам гарантований на багато років постійний тариф на енергію. Різниця між цією ціною і ціною енергії на ринку, якщо інша являється нижче, то премія йде для інвестора. В окремих випадках ціна енергії від сонячних ферм продається навіть без цієї гарантії, а про прихід інвестора вирішує тільки ринок.

Як зазначає Bloomberg інтенсивний розвиток сонячної енергетики в Чилі привів вже до ситуації, в якій ринкові ціни енергії, яка продається з цих ферм, падають до нуля. Це поганий сигнал для інвесторів і банків.

Bloomberg оцінює, що оскільки така ситуація може бути вигідною для споживачів, то це поганий сигнал для фірм, що управляють інсталяціями, які борються за приходи, а також для девелоперів, які шукають фінансування нових проектів.

Для прикладу, в регіоні Атакама  ціни енергії у березні 2016 року не перевищили 60 USD/МВт\год, тоді, як на останніх аукціонах встановлена інвесторами ціна склала мінімум 70 USD/МВТ\год.

Для цін енергії на ринку в Чилі значення має факт, що оскільки останніми роками попит на неї ріс враховуючи швидший економічний розвиток, то тепер цей розвиток починає падати. Це ефект в тому числі від меншого глобального попиту на мідь, який наповнює значною мірою чилійську економіку.

Значення для цін енергії має крім того недостатньо розвинена енергетична мережа. Мережі в окремих регіонах Чилі з собою не соеденены. Це обмежує можливості продажу енергії в інших частинах країни.

– Ціни енергії в Чилі падатимуть доки не будуть вирішені проблеми інфраструктури. Таку ситуацію можна було чекати, проте дії не були розпочаті, інфраструктура не побудована – коментує цитування Bloomberga Хосе Ігнаціо  Ескобар з чилійського відділу іспанської Acciony.

Цю проблему чилійський уряд хоче розв’язати, побудувавши до 2017 року передатну лінію завдовжки 3 тис. км, яка з’єднає дві найбільші електроенергетичних системи країни, – центральну і північну. Додаткові лінії повинні крім того урівноважити ринок в регіонах, де енергії є найбільше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.