Цукор, нічний клуб і медузи: ТОП-7 незвичайних джерел енергії

0
819


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Більшість людей погодяться з тим, що викопні види палива просто коли то повинні піти в небуття. Вони є причиною забруднень, воєн і зміни клімату. Вчені протягом багатьох років проводили дослідження альтернативних енергетичних рішень, таких як вітер, сонячна енергія, і водневе паливо для автомобілів. Але в той час як деякі автовиробники як Toyota і Honda — виводять на ринок нові автомобілі на водневому паливі, вітрова та сонячна енергетика все ще не дешевше, ніж нафта і вугілля, і, можливо, не найкраще рішення для деяких регіонів.

Так вчені продовжують пошуки рясної, дешевої і ефективної енергії шляхом вивчення маловідомих джерел, таких, які можуть здатися дещо незвичним, навіть смішними, нереальними, а в деяких випадках, болючими.

«Я думаю, що для того, щоб вирішити проблему високої енергетичної потреби, ми могли б піти на багато далі,» сказав Боббі Самптер, старший науковий співробітник обчислювальної теоретичної хімії в національній лабораторії Oak Ridge.

Ось 7 найбільш незвичайних джерел. Хто знає — може в один прекрасний день, ми зможемо використовувати цукор для живлення ноутбука, бактерії запустять двигун автомобіля або трупи, щоб обігріти будинок.

Людське тіло як джерело енергії

Людське тіло мати температуру 36,6 градусів. У місцях великого скупчення людей, таких як метро, виділяється багато теплової енергії. Мер Лондона Борис Джонсон заявив, що надлишкове тепло з тунелів метро та електричних підстанцій будуть направлятися в британські будинку.

Цукор як джерело енергії

Якщо покласти цукор в бензобак, то так можна зіпсувати двигун автомобіля. Але коли-небудь, це може бути відмінним способом, заправити транспортний засіб.

Дослідники і хіміки Вірджинії розробляють спосіб перетворення цукру в водень, який може бути використаний в паливному елементі, забезпечуючи більш дешевий і екологічний спосіб заправки.

На жаль, може пройти десять років, перш ніж водій зможе кинути цукор бак автомобіля. Більш реалістичним в короткостроковій перспективі здається створення, на основі цукру ємних акумуляторів для ноутбуків, смартфонів і іншої електроніки.

Сонячний вітер як джерело енергії

В сто мільярдів разів більше енергії, ніж споживає людство в даний час, доступно прямо зараз, в просторі. Цю енергію містить сонячний вітер-потік супер-іонізованих частинок, що виходять із сонця. Брукс Харроп, фізик з університету Вашингтона і Дірк Шульце-Макуш Школи Землі і науки штату Вашингтон, вже працюють над тим, що б захопити ці частинки спеціальним супутником, що обертається навколо Сонця.

Їх так званий супутник Дайсона-Харропа, мідний довгий дріт закручений в кільце, заряджений бортовими батареями для того, щоб створити магнітне поле ідеально підходить для зачеплення електронів в сонячному вітрі. Енергія електронів направляється в лазер який зі супутника «стріляє» на Землю, в спеціальний приймач, який працює як перетворювач.

Супутник Дайсона-Харропа має декілька технічних проблем, які дослідники в даний час намагаються виправити. Він не має ніякого захисту від космічного сміття, сила променя втрачається по дорозі до Землі. Крім того, вчені шукають спосіб, щоб точно прицілитися лазерним променем через мільйони кілометрів.

Фекалії як джерело енергії

Більшість людей думають, що випорожнення і сечу потрібно відразу кудись змивати. Але кал містить метан — безбарвний газ без запаху, який можна використовувати таким же чином, як природний газ.

У Пенсільванії, молочно-товарна ферма використовує коров’ячий гній для отримання енергії. Шістсот корів виробляють 18 000 галонів гною щодня і допомагають фермі з економити 60000 $ в рік. Гній використовуються для виробництва електроенергії, також як добриво та паливо для обігріву.

Відходи життєдіяльності людини так само можуть добре прислужитися. У Брістолі, Австралії автомобіль VW Beetle живиться від метану, захопленого зі станції очищення стічних вод. Інженери оцінили відходи 70 будинків, можуть генерувати достатньо газу, для пробіг до 10000 км. для автомобіля.

В школі університету Херіот-Уотт інженерних і фізичних наук в Единбурзі, вчені шукають спосіб зробити перші в світі паливний елемент з сечі. Це може бути реальний спосіб, наприклад, для астронавтів або військовослужбовців виробляти електроенергію на ходу. Сечовина є доступним, нетоксичним, органічним хімічному з’єднанням, багатих азотом. Це значить що, люди постійно носять з собою хімічне з’єднання, яке може виробляти електрику.

Вібрація на джерело альтернативної енергії

Один клуб в Роттердамі, Нідерланди, використовує вібрацію танц-полу, коли люди ходять або танцюють, енергія живить світлові прожектори.

П’єзоелектричний ефект також використовує Армія США для одержання альтернативної енергії. Вони вмонтували матеріал у чоботях солдата, щоб заряджати рацію та інші портативні пристрої. Хоча потенціал цього поновлюваного джерела енергії досить великий, це не дешево. Роттердамський клуб витратив 7 000 на 270 квадратних метрів підлоги в приміщенні, це вкладення, навряд чи скоро окупиться. Але підлога буде в майбутньому перепрограммироватся для поліпшення продуктивності.

Медуза як джерело енергії

В медузах, які світяться в темряві, міститься сировина для нового виду паливного елемента. Їх світіння виробляє зелений флуоресцентний білок, називають GFP. Команда в Технологічному університеті Чалмерса в Гетеборзі, Швеція, для отримання електронів помістили краплю GFP на алюмінієві електроди і потім піддали ультрафіолетового випромінювання.

Ті ж білки були використані, щоб зробити біологічний паливний елемент, який дпроизводит електрику без зовнішнього джерела світла. Ці паливні елементи можуть бути використані на невеликих нано пристроях, таких як, наприклад, які можуть бути імплантовані в людини для діагностики або лікування захворювання.

Нано-трубки для отримання альтернативної енергії

Вуглецеві нанотрубки являють собою трубки атомів вуглецю, які мають широкий спектр можливостей застосування, від броні, до тканини для ліфта, які міг би підняти вантаж з Землі на Місяць. Нещодавно вчені з Массачусетського технологічного інституту знайшли спосіб використовувати вуглецевих нанотрубок для збору в 100 разів більше сонячної енергії, ніж звичайний фотоелемент на сонячної панелі. Нанотрубки можуть працювати як антена, що б перенаправити сонячне світло на сонячні панелі. Це означає, що замість того, щоб весь дах сонячними батареями, людині, можливо незабаром, буде потрібно лише кілька квадратних метрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.