Дахи будівель комунальних служб Івано-Франківська перетворяться на сонячні електростанції

0
385


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Івано-Франківськ вводить енергетичні інновації: комунальні підприємства підписують договори оренди своїх дахів з метою встановлення на них сонячних панелей. Дані угоди заключаються на п’ятдесят років, тобто до 2065 року включно.

Міська рада під час чергової сесії, що відбулась в середині грудня 2016 року, надала дозволи на реалізацію проектів компаніям «Енергетичне джерело» та «Скайфол Енерджі».

Івано-Франківськ вже мав досвід подібного використання дахів будівель для встановлення сонячних панелей. Зимою 2015 року за сприяння фірми «Скайфол Енерджі» було зведено невелику СЕС на даху місцевої телерадіокомпанії та комунального підприємства. Очільник комунального підприємства “Івано-Франківськводоекотехпром” Саєвич Микола зазначає, що подібні роботи можуть бути можливі лише після заключення договорів оренди між компанією та міським виконавчим комітетом Івано-Франківська. В даному випадку такі договори були завчасно укладені, тому реалізація даних проектів повністю законна та прибуткова в першу чергу для самого міста.

За попередніми підрахунками загальна сума орендної плати, що наразі виплачують підприємства-орендатори, становить близько 17 тисяч гривень на місяць. До того ж компанії-забудовники вже оформили «зелений» тариф і планують активно продовжувати монтаж сонячних електростанцій на дахах будівель міста.

Подібна ініціатива є далекоглядною та дуже ефективною. Адже клімат даного регіону сприяє розвитку саме сонячної енергетики. В умовах мегаполісу становище щодо оренди земельних ділянок доволі скрутне. До того ж ціна за оренду землі в десятки разів вища, аніж за оренду даху. При цьому на кількість виробленої таким чином електроенергії розташування сонячних панелей не впливає.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.