Дерева – електростанція при потрібних частотах коливань

0
252


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Дослідники штату Огайо, що працюють в університеті, спроектували пристрій, який за зовнішнім виглядом нагадує звичайні дерева, але маленьких розмірів. Дані дерева генерують електроенергію в процесі сейсмічної активності або інших коливань. Працює це в тому випадку, якщо потрібна незначна кількість електрики. Вже місяць тому було анонсовано даний винахід.
Ідея, закладена у дослідження вчених, полягає в тому, що всюди виникає кінетична енергія, на яку просто не звертають уваги:

  1. Будівлі коливався під впливом вітру;
  2. Мости та інші підвісні споруди не є статичними.

Таким чином є чимало джерел, енергію яких можна збирати і направляти її на благо.
Мета, яка була поставлена на самому початку, полягає в энргообеспечении датчиків низької напруги, якими забезпечені будови. Датчики допомагають зберігати цілісність споруд і цілком можуть функціонувати самостійно.
Раніше дослідники вирішили, що природні послідовні коливання можуть ідеально підходити для генерації електроенергії. Експериментально все було перевірено. І зараз вчені з Огайо звернули увагу на більш випадкові коливання.
Застосувавши математичне моделювання, вчений зробив висновок про те, що такий принцип енергогенерації можливий для структур виду дерев завдяки внутрішнього резонансу. Зібрана енергія цілком може консервуватися.
Модель протестували наступним чином. Було спроектовано пристрій, що складається із сталевих балок, що нагадують гілки і стовбур дерева. Все це закріплювалося за допомогою затискача, а в рух призводила спеціальна конструкція.
Коли дерево озивалося на високі частоти, коливання були незначними і напруга склало не більше одного вольта. Але якщо туди додавали додаткові перешкоди, дослідники виявили «ефект насичення».
Коли система приходить до критичної точки, енергія з високою частотою перетвориться в менш високу частоту. У критичній точці дерево рухається разом з усіма елементами, що відбувається синхронно. Низька частота дає два вольта електроенергії, звідси можна зробити висновок про те, що проект має всі шанси на працездатність в реальному житті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.