Ділові зустрічі представників України та Білорусі як провісник тісної співпраці в галузі відновлюваної енергетики

0
32


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Незважаючи на нестабільну політичну та економічну ситуацію в світі, наша країна знаходить все нових партнерів для розвитку альтернативної енергетики. Співпраця з європейськими країнами починає вже приносити перші досить значні плоди – потужності альтернативних джерел ростуть, а кількість нових проектів в цій галузі зростає в геометричній прогресії.

В кінці червня поточного року відбулася зустріч української та білоруської делегацій. Переговори були орієнтовані на налагодження спільної роботи в сфері підвищення енергоефективності.

Крім цього, на зустрічі окрему увагу було приділено використанню паливних ресурсів місцевого походження протягом трьох найближчих років (2017-2020 рр.).

Керівником української делегації виступив глава Держенергоефективності Сергій Савчук. Пан Савчук зазначив, що співпраця такого формату буде вигідна обом країнам однаково. З огляду на темпи розвитку альтернативної енергетики в Україні, розширення рамок міждержавних відносин однозначно піде на користь. Делегацію з Білорусі очолив керівник Департаменту з енергоефективності Михайло Малашенко.

Під час зустрічі активно обговорювалася можливість виробництва енергетичних рослинних культур, які можуть показати особливу продуктивність при вирощуванні їх в північних областях нашої країни.

В рамках співпраці планується запустити ряд нових пілотних проектів в галузі відновлюваної енергетики. Вони стануть досить значними енергетичними кластерами, які імовірно будуть розміщені ближче до кордону держав.

Той факт, що зовсім недавно Верховна Рада прийняла Законопроект про введення особливого тарифу на виробництво теплової енергії з біомаси, в значній мірі здатний прискорити реалізацію проектів спільно з білоруськими партнерами.

Зустріч закінчилася розробкою конкретних пунктів, що регламентують особливості взаємодії сторін протягом трьох років:

  1. Розробити і підписати угоду про взаємодію представниками сторін.
  2. Налагодити відвідування обома сторонами тих об’єктів відновлюваної енергетики, які успішно функціонують.
  3. Створити умови для навчання і підвищення кваліфікації працівників.
  4. Підготувати план по систематичному проведенню бізнес-форумів спільними зусиллями.

Україна і Білорусь мають досить тісний зв’язок не тільки в питаннях альтернативної енергетики. На зустрічі в Чорнобилі, яка відбулася в червні поточного року, Президент України Петро Порошенко обговорив з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком можливість поставки нафтопродуктів в нашу країну.

Говорити про плоди такої взаємодії поки рано, але точно можна сказати лише одне – Україна стрімко розширює свої міжнародні зв’язки для залучення інвесторів. Партнерські відносини в галузі відновлюваної енергетики в подальшому стануть надійним тереном для реалізації нових проектів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.