Для чого потрібна система перерозподілу електроенергії в будинку?

0
177


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Для того, щоб знизити витрату електроенергії в будинку, особливо якщо джерелом електрики служать акумулятори або дизельний генератор (як аварійна система), встановлюють систему перерозподілу електроенергії. Вона працює згідно із заданими пріоритетами, які вибираються господарями.

1Коли будинок проектується або вже в готовому будинку, визначаються життєво необхідні електроприлади, які в першу чергу і будуть забезпечені електроенергією при форс-мажорних обставинах. Вони вводяться в групи, які і будуть задіяні в силу черговості. Якщо ж якась пріоритетна група на даний момент не використовується, то її квота перекидається на іншу групу.

3Наприклад: велика аварія на лінії електропередачі. У будинку включається генератор або акумуляторна батарея. У першій групі знаходяться комп’ютер, холодильник і системи технічної безпеки. Якщо передбачено аварійне освітлення, то і воно теж. Поки системи безпеки не споживають активно електроенергії, можна включати в кімнатах світло, телевізор – комп’ютер перекине допустимі норми на цих споживачів. Але якщо запрацює холодильник або якась із систем безпеки, то замість яскравого світла головний комп’ютер включить аварійку, запустивши пріоритетну групу споживачів електроенергії, в яку входить холодильник.

Виходить, що на першу ж вимогу системи відбувається перерозподіл електроенергії туди, де вона більш необхідна.

Перерозподіл електроенергії передбачає три режими:
– аварійний (робота від власного джерела електроенергії);
– режим економії (добровільний або вимушений – коли існує час пік, наприклад – в години найбільшого завантаженості місцевої інфраструктури);
– в разі, коли робота деяких об’єктів споживання лише ненадовго перетинається в часі, тоді система перерозподілу дуже гнучко налаштує перерозподіл потужностей, споживаних об’єктами.

2Система не тільки постійно моніторить споживання енергії, але ще і регулярно доповідає господарям як в разі аварійної ситуації (виникненні та ліквідації), так і у вигляді чергового звіту про стан на контрольованому об’єкті.

Ця функція – періодичність регулярної доповіді – налаштовується господарем будинку відповідно до його особистих бажаннь.

Виходить, що будинок живе своїм життям, підлаштовуючись під мешканців і захищаючи їх (і себе) від різних неприємних життєвих ситуацій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.