Дніпропетровщина займає лідируючі позиції у сфері впровадження інноваційних технологій сонячної енергетики

0
111


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У Дніпропетровській області за останні кілька років з’явилась досить значна кількість об’єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел.

Національний гірничий університет міста Дніпро є лідером по реалізації ідей в області альтернативної енергетики.

У містечку Підгороднє в 2016 році ввели в експлуатацію 3-тю чергу СЕС під назвою «Солар Парк Підгороднє». Сонячна електростанція використовує для роботи трекерну систему, що є новітньою та поки що не освоєною навіть у Європі. Заступник завідуючого кафедрою відновлюваних джерел енергії Ципленков Дмитро зазначає, що  принцип роботи панелей даної СЕС кардинально відрізняється від традиційних. Сонячні панелі рухаються за сонцем, тому і продуктивність їх роботи значно вища, ніж у тих, що встановлені нерухомо.

Пан Ципленков повідомив, що їх університет тісно співпрацює з різними компаніями, які спеціалізуються на реалізації проектів відновлюваної енергетики. Фірми-партнери надають навчальному закладу доволі серйозну фінансову підтримку, що дозволяє розширювати науково-дослідницьку роботу в області «зеленої» енергетики. Викладачі навчають своїх студентів, використовуючи новітнє приладдя. Окрім того, кафедра активно займається розробкою нових пристроїв для генерації та акумуляції енергії.

Ципленков Дмитро також повідомив, що в ДНГУ було захищено дві наукові роботи від студентів-магістрів.

Перша робота детально окреслює можливість використання теплової енергії річки Дніпро для обігріву міста за допомогою інноваційної системи теплових насосів. Друга магістерська робота – це опрацьована і обґрунтована розрахунками ідея встановлення потужних вітряків на території гірничо-збагачувального заводу на Полтавщині.

Університет практикує обмін студентами з різними вузами у міжнародному форматі. Студенти ДНГУ набираються досвіду закордоном для того, аби потім працювати на благо своєї країни та впроваджувати нові ідеї в реальність.

Представник університету Андрій Колб нещодавно створив новітній прилад, здатний перевести сонячну енергетику на якісно новий рівень. Пан Андрій є кандидатом технічних наук та працює в рамках ДНГУ не один рік. Він розробив установку, яка здатна покращувати якісні характеристики електрики. Прилад отримав назву «активний фільтр».

Системи електрозабезпечення, що нині функціонують, не мають змоги відреагувати на періодичні зміни, які відбуваються в загальній мережі. Тобто, змінювати якість напруги досі було неможливо. Вихід з ладу різного обладнання – це наслідок впливу електроенергії поганої якості. «Активний фільтр» здатен регулювати якість електрики безперервно в автоматичному режимі. Розробка Андрія Колба може вирішити ряд проблем: збільшити строк експлуатації промислових установок; знизити кількість енергії, втраченої безпосередньо з ліній електропередач; виключити витрати великих заводів, які раніше сплачувались у вигляді штрафів за надмірну (реактивну) потужність.

Винахідник повідомляє, що в європейських країнах якість електроенергії значно вища. Для того, аби постачати електрику до Європи, Україні слід попрацювати над покращенням цих показників. Прилад Андрія Колба може вирішити цю проблему дуже легко. Та, як зазначає сам розробник «активного фільтру», відсутність фінансування проекту унеможливлює процес.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.