Домашня СЕС: грамотний підбір обладнання

1
205


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Основна комплектація сонячної електростанції домашнього типу виглядає так:

– сонячні панелі;

– інвертор;

– контролер;

– накопичувачі енергії.

На перший погляд така система проста і зрозуміла. Навіть може здатися, що повноцінна робота СЕС почнеться після елементарного з’єднання всіх компонентів воєдино. Але це далеко не так. Для ефективного функціонування системи компоненти повинні відповідати певним параметрам і поєднуватися між собою. Якщо комплектацією складових займається непрофесіонал, то високий ризик, що СЕС матиме дуже низькі показники продуктивності і просто не окупиться. Крім того, слід звернути увагу на високу ймовірність поломки одного з компонентів системи, що спричинить  додаткові витрати і вихід сонячної електростанції з ладу.

Крім монтажу сонячних панелей і підключення їх до системи, фахівець повинен провести розрахунок необхідної кількості енергії. Слід врахувати також пікове навантаження і середньодобове споживання енергії домоволодінням.

Основну роль в здійсненні розрахунків відіграє режим, в якому буде функціонувати СЕС. Існують наступні режими енергопостачання:

– повний;

– комфортний;

– базовий;

– помірний;

– аварійний.

Повний режим енергопостачання передбачає отримання енергії виключно від фотоелектричних модулів. Використання енергії із загальної мережі не відбувається. Для переводу домогосподарства в режим повного енергозабезпечення слід встановити сонячну електростанцію, яка буде генерувати близько 600 кіловат-годин на місяць. Крім того, така система повинна функціонувати на потужності у 5 кіловат. В середньому за добу енергоспоживання домогосподарства в таких умовах складе 10-20 кіловат-годин. Максимальне навантаження буде мати значення в 50 кіловат-годин.

Комфортний режим енергозабезпечення характеризується відмовою від використання деяких побутових приладів. До переліку даної техніки входить конвектор, електрична плита, водонагрівач та інші прилади, які вимагають великої кількості енергії щодня. До мережі споживач може підключати праски, комп’ютери, пральну машину і т.п. За умови щоденної витрати енергії, що не перевищує 8 кіловат, енергоспоживання домогосподарства за місяць складе близько 250 кіловат-годин.

Базовий режим забезпечення домогосподарства електроенергією помітно змінює спосіб життя споживача. Специфіка використання такого режиму полягає в постійному контролі кількості використовуваної енергії. Користувач повинен завжди орієнтуватися, коли можна підключити до мережі ті чи інші побутові прилади в залежності від навантаження. Такий режим передбачає включення певної техніки тільки в разі крайньої необхідності. Витрата енергії на добу буде дорівнювати приблизно 3-4 кВт * год.

При помірному енергозабезпеченні будинку передбачаються обмеження на використання електричних чайників, водонагрівачів, теплої підлоги і т.п. Такий підхід не надто змінює побут користувача, хоча на певні поступки на благо економії піти все-таки доведеться. Варто також звернути увагу на залежність від погодних умов при такому режимі. Показники номінальної потужності такої електростанції будуть знаходитися в межах 3-5 кіловат.

Самим обмежуючим є аварійний режим енергозабезпечення. Користувач відчує на собі всі тяготи економії в побуті. Автономна робота системи буде здійснюватися лише кілька діб. Цей режим може застосовуватись у складних випадках, коли отримувати електроенергію іншим способом неможливо. Використання більшості електроприладів стане неможливим, в зимовий час навіть холодильник стане недоступною розкішшю. Енергоспоживання за добу складе близько 1,5 кіловата.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.