Досвід застосування сонячної енергетики в Україні

0
270


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
791028.TIF

Багато хто чув про альтернативну енергетику, але в більшості випадків відразу згадуються якісь розповіді про те, що це не працює, не надійне, дороге і не може бути застосоване в Україні. Тому існує невидимий бар’єр недовіри і сумнівів: а як це працює саме у нас?

На жаль, не так багато прикладів,  які можна наочно побачити або запитати про них у знайомих, але їх кількість постійно зростає. Як же насправді працюють джерела альтернативної енергії в Україні та на скільки вони виправдані поговоримо в цій статті.

Найбільш поширеним видом альтернативного обладнання є сонячні панелі, так як інсоляція в Україні хороша і тому від їх використання можна отримати непоганий результат.

Отже, якщо сонячні батареї встановити правильно, а саме під потрібним кутом, на максимально освітленому місці, в доступному для чищення  місці, то вони будуть працювати з номінальною потужністю, довго і ефективно. Але є і деякі нюанси, які потрібно враховувати в нашій широті –  це сезонність. Є похмурі і дощові дні, сніг і мороз – які можуть значно знижувати продуктивність. За нашими спостереженнями в найбільш похмурі зимові місяці продуктивність може знижуватися в 2-3 рази від номінальної. Тому плануючи потужність станції, потрібно це враховувати і ставити станцію з запасом, для таких випадків. Також можливі тривалі періоди затяжних похмурих днів, в цьому випадку допоможуть акумуляторні батареї, які накопичують енергію і потім віддають при необхідності.

Номінальну ж потужність станція виробляє в такі місяці як березень, квітень, вересень, жовтень. У літній період продуктивність значно підвищується і ось тут з’являються надлишки енергії, які можна здати в мережу (так званий «зелений тариф») та отримувати непоганий додатковий дохід.

Якщо об’єднати все вищесказане в один висновок, то можна сказати наступне:

 

Якщо станція необхідна для використання тільки в літній період, то потужність підбирається з розрахунку сонячної інсоляції та тривалості сонячного дня в літній час і споживаної кількості енергії. Залежно від потреб вона може бути автономною або мережевою.

    Якщо використання станції передбачається цілий рік, то потужність підбирається з запасом, виходячи з даних по інсоляції в зимові місяці або в міжсезоння в вашому регіоні. Акумулятори в цьому випадку необхідні, для компенсації енергії в похмурі дні.

    Для цілорічного використання найкраще підходять гібридні сонячні станції, які дозволяють і накопичувати енергію в акумуляторних сховищах і здавати в мережу при утворенні надлишків.

    Сонячні батареї обов’язково потрібно очищати від снігу, криги, пилу, листя, тобто всього, що закриває сонячне проміння. Також можна зробити автоматичну систему, яка буде це регулювати самостійно. Для панелей досить 1-2 рази на рік провести чистку в залежності від регіону і запиленості місцевості. Покриття панелей влаштовано з таких матеріалів, які дозволяють змивати основну частину забруднень атмосферними опадами.

При правильному підборі і установці, сонячні станції в Україні відмінно працюють, дозволяючи своїм власникам економити кошти і бути незалежними.

Сонячні колектори – в основному використовуються для підігріву води і часткового опалення приміщень.

Що стосується опалення, то тут варто відзначити що більшість будівель старого планування просто не придатні для їх установки. У них занадто великі тепловтрати, настінні радіатори і вже спроектована система опалення та гарячого водопостачання. Звичайно це все можна виправити, але якщо ви вирішите встановити альтернативну систему опалення на старе обладнання в будинку, то ефект буде мінімальним!

kiev0414 kiev143648 kiev143856

 

Для того щоб альтернативне опалення працювало, будинок повинен мати відмінну теплоізоляцію і теплу підлогу, що значно підвищить ефективність і зробить можливим  застосування подібних систем.

Що стосується гарячої води, то її виробництво можливе і в зимовий час, а на випадки затяжних похмурих днів на бак ставиться електричний нагрівач, який підігріває воду, в разі необхідності.

У літню пору доцільно використовувати сезонні сонячні колектори, які працюють з ККД 95-99% в теплу пору року.

Для цілорічних систем при проектуванні варто враховувати обсяг тепла в літній час і при його надлишках врахувати метод скидання зайвого тепла або затінення сонячних колекторів.

Ящо ви плануєте установку сонячного нагрівача води або використовувати колектор для опалення, скористайтеся наступними порадами:

 

Якщо ви хочете невелику систему для отримання води в теплий період з березня по листопад, вибирайте сезонну систему необхідної потужності. Це дасть вам можливість значно заощадити кошти на обладнанні і отримувати гарячу воду 9 місяців в році. Взимку такі системи обов’язково консервуються, а саме: з бака зливається вода, колектор закривається спеціальним чохлом.

    Застосування цілорічних систем можливе тільки з додатковим джерелом нагрівання, це може бути тепловий насос, твердопаливний котел або звичайний газовий. Якщо вибрати комплектацію трохи потужнішу, ніж вам необхідно в теплу пору, то взимку вийде більша кількість тепла і гарячої води, але в літній час буде надлишок тепла, який доведеться утилізувати. Ідеальною в такому випадку може бути наявність басейну, на який в літній час буде йти надлишок ткпла або ж кілька колекторів доведеться закривати на літо спеціальними чохлами або ролетами.

    У теплу пору року вакуумні колектора видають більший ККД, ніж плоскі, але є і плюси – в зимовий період плоскі колектора можуть самостійно очиститься від криги і снігу.

 

Тому в сонячних колеткорах все залежить від грамотно підібраного обладнання, місця установки і обліку використання системи. Увипадку, коли все зроблено правильно, ми отримуємо той результат, якого ми хотіли.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.