Екологічна ініціатива вінницьких студентів

0
88


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Студенти одного з вишів у місті Вінниця почали переробляти макулатуру у вкрай незвичайний спосіб. Вони створюють із паперових відходів спеціальні блокноти, в які поміщують живе насіння. Завдяки зволоженню паперу насінини активно проростають. В хід ідуть реферати та курсові роботи, які вже не потрібні для навчального процесу, газети та зошити, тощо.

Ініціатива молодих вінничан направлена на те, щоб звернути увагу суспільства на важливість переробки використаної сировини для збереження та очищення довкілля.

Студенти стверджують, що процес переробки використаного паперу досить простий та не потребує спеціального приладдя чи навичок. Для початку макулатуру розривають на невеликі шматки та заливають на деякий час теплою водою. Отриману неоднорідну суміш подрібнюють у блендері та викладають на сито чи марлю. Це необхідно для того, щоб стекла зайва рідина. Далі до паперових пластів додають насіння (абсолютно неважливо яке саме). Кінцевий етап переробки передбачає висушування паперу. Це можна зробити за допомогою праски або просто залишивши суміш на сонці.

Вінницькі вишівці проводять майстер-класи з переробки паперу та виготовлення листівок та блокнотів з отриманого матеріалу. Активісти запевняють, що основною метою їх діяльності є формування екологічної свідомості громадян нашої країни.

«Людина вже досить довго нещадно забруднює довкілля. В наших силах допомогти природі очиститися від сміття, яке ми самі ж і виробляємо. Переробка більш серйозного матеріалу недоступна без спеціального обладнання, а ось трансформація макулатури в оригінальні і корисні вироби – це нам доступно» – кажуть вінницькі студенти.

Їх вироби з переробленого паперу не тільки естетично привабливі, але й практичні. Насіння, що знаходиться в папері, проростає та розвивається у повноцінну рослинку.

Коли росток буде досить сильний, його можна пересадити у грунт. Яке саме насіння обрати – справа окрема. Деякі студенти вже виростили першу грунтову редиску зі своїх блокнотів та листівок.

Дана ініціатива приваблює як дітей, так і дорослих. Технологія переробки паперу проста та цікава, тому багато вінничан долучаються до майстер-классів. Деякі починають переробляти папір подібним чином вдома замість того, щоб спалювати чи викидати на смітник.

Натхнення на створення даного проекту студенти отримали після відвідин Канади. Там вони перебували на одному з еко-фестивалів. Молоді вінничани стверджують, що їх дуже вразила екологічна свідомість канадців та їх нестримна жага допомагати природі.

Зараз майбутні інженери мріють про налагодження масового виробництва екологічних сувенірних виробів та про їх популяризацію на території всієї країни і за її межами.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.