Електромобільні рекорди

0
165


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)


 
Основні досягнення світового ринку електрокарів

У полку електрокарів прибуло. Нещодавно до «сім”ї» виробників екологічно чистих машин приєдналася китайська держкомпанія BAIC Motor, відома в Україні головним чином своїми вантажівками Faw і Foton. Кросовер Senova EX200 здатний розігнатися до 135 км. / год. і проїхати на одній зарядці 240 кілометрів. Здавалося б, до Tesla далеко. Але, по-перше, коштувати «китаєць» буде набагато дешевше, а по-друге, вся справа в масштабі – не так давно Китай вийшов на перше місце в світі з продажу електромобілів і новинку від BAIC Motor, ймовірно, судилося зіграти не останню роль в зміцненні цієї позиції. З цього приводу ми вирішили підготувати експрес-огляд досягнень світового ринку електрокарів.

370 000 – стільки електромобілів було продано в Китаї за один тільки 2015 рік. Цей показник вивів КНР в світові лідери з продажу електрокарів. Лише на два роки раніше загальний обсяг продажів легковий електротехніки склав в Піднебесній  17 642 одиниці. Загальне ж число автомобілів на електротязі в Китаї – близько 500 000. До речі, китайський уряд надає всіляку допомогу розвитку електротранспорту. Так, в жовтні минулого року Держрада КНР оголосив про старт програми будівництва мережі зарядних станцій, достатньою для обслуговування п’яти мільйонів машин.

115 000 – таку кількість електрокарів вдалося реалізувати в минулому році в США. Незважаючи на очевидне технологічне лідерство і більш високий рівень життя, за цим показником американці все ж поступилися китайцям, на стороні яких, втім, чотириразова перевага в чисельності населення. У 2008 році тоді ще початківець президент Обама поставив мету – один мільйон електромобілів на дорогах країни до 2015 року. Однак цей план не був виконаний навіть наполовину, не в останню чергу через падіння цін на нафту.

61 000 – з такою кількістю проданих за минулий рік електромобілів китайська компанія BYD вибилася в беззаперечні лідери світового ринку. На своєму шляху до чемпіонства китайці обійшли таких мастодонтів, як Tesla (50 557 проданих машин), Nissan (50 000) і BMW (30 000). Головна електрична модель BYD – непоказний, але міцно збитий хетчбек E6, до речі, аж ніяк не дешевий. Наприклад, в Росії він обійдеться близько 3 млн. рублів. І, тим не менше, E6 розхапують як гарячі пиріжки, причому не тільки приватники, а й таксомоторні парки. В якості таксі такі машини використовуються в США, Бельгії, Великобританії, Голландії, не кажучи вже про сам Китаї.

22% становить частка електромобілів на ринку Норвегії. За цим показником норвежці – беззаперечні чемпіони. Для порівняння, в США частка електрокарів не перевищує 1%, в Китаї – 0,7%.

960 000 доларів – стільки коштує найдорожчий електромобіль, випущений до сих пір: Rolls-Royce 102EX. За ці гроші, наприклад, можна купити 10 суперкарів Tesla Model S, або 27 Nissan Leaf. При цьому  Rolls-Royce не відрізняється якимись надможливими характеристиками. Розгін до сотні – 6 секунд, дальність ходу на одній зарядці – 160 кілометрів. Чи треба говорити, що, випустивши кілька екземплярів 102EX в 2011 році, компанія відмовилася від масового виробництва цієї дорогої і вибагливою іграшки.

8230 доларів – у стільки обійдеться найдоступніший електромобіль на ринку – Renault Twizy. Назвати цей двомісний моторолер на чотирьох колесах автомобілем можна лише з деякою натяжкою, проте малюк Twizy не позбавлений чарівності і дуже практичний для сім’ї з двох чоловік, що живе в центрі мегаполісу. 80 кілометрів на одній зарядці – більш ніж достатньо для будь-яких міських потреб.

2,8 секунди – стільки часу потрібно електрокару Tesla Model S P90D, щоб розігнатися до 100 км. / год. Ця кращий показник серед серійних електромобілів в світі. «Машина смерті» від Ілона Маска 762 кінські видає сили, а її максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 250 км. / ч.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.