Електростанція Wavestar – датські «коріння» інновації

0
245


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Інновації, які дозволяють відмовлятися від традиційних джерел енергії – це те, над чим працюють багато країн. У Данії компанія Wavestar розробила проект, в якому генерація хвильової енергії відбувається незвичайним шляхом. Була створена машина, яка забезпечена буями і при хвилях утворюється кінетична енергія, за рахунок чого і виходить електрика. Авторами ідеї стали ще в 2000 році спортсмени у вітрильному спорті.
Як кажуть нинішні творці і розробники, машина захищена від шторму і це запатентована технологія, яка дає гарантії того, що навіть при штормі все залишиться в цілості й схоронності. Покладаються великі надії на хвильову енергію.
В даний час відбувається тестування установки у водах Північного моря. Розмістили установку не дуже далеко від берега біля закінчення пірса. Пірс і машина пов’язані містком, так як там переміщається персонал.
WaveStar генерує енергію в електрику за допомогою спеціальних поплавців. Вони наводяться хвилями в рух. Самі поплавці прикріплені до корпусу балансирами, що спираються на опори. Рух «транслюється» на генератор, який у свою чергу і створює електроенергію.
Діаметр поплавця становить п’ять метрів, а в його виготовленні використовують скловолокно. Одна платформа може складатися з двох десятків буїв, які рухаються. Коли йде робота, то вони опускаються в воду і розгойдуються. Важелі поплавців має з’єднання з гідравлічним циліндрів і все це разом сприяє появі електрики.
Зараз є ще лише прототип даного проекту, потужність якого становить 500 кВт. Оскільки платформи модульні, мова може йти про додавання модулів, а за рахунок цього і збільшення потужності.
Щоб машина працювала найбільш ефективно, висота хвилі не повинна бути більше 2,5 метрів. Якщо ж хвиля росте у висоту, поплавці піднімаються. Це робить для того, щоб уникнути аварій і поломок. В цілому платформа піднімається на десять метрів при виникненні такої необхідності.
Треба відзначити і мінуси концепції. Основний недолік – можливість установки WaveStar в зонах, де глибина не менше 7 метрів. Тим не менш, цей мінус стає умовним, якщо згадати про те, що в Європі досить багато відповідних майданчиків.
Подібний досвід використання хвильових установок був і раніше. Так, наприклад, є подібна електростанція в Австралії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.