Енергія із штучного торнадо

0
245


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Торнадо мають величезну руйнівну силу, вони надзвичайно небезпечні. Поки що не можна приборкати природні смерчі, але, виявляється, штучно створені вихори здатні принести чималу користь. Нові принципи вироблення енергії демонструє винахід канадського інженера Луї Мішо названеним  атмосфернии вихровим двигуном (Atmospheric Vortex Engine, AVE).

Вихровий двигун працює від подачі теплого повітря в круглу функціональну станцію. Вихрові рухи виникають через перепад температур і утворюють потужний, але контрольований смерч. Він в свою чергу використовується задля обертання однієї або декількох вітряних турбін, що виробляють електричну енергію. Створюваний штучно торнадо не є небезпечним, оскільки може бути зупинений в будь-який момент припиненням подачі в станцію теплого повітря.

За запевненнями винахідника, його система не виробляє ніяких викидів парникових газів і не вимагає сховища енергії, так як може бути оперативно включена і вимкнена в будь-який момент коли буде потрібно, незалежно від погодних умов або інших випадкових і періодичних факторів.

За прогнозами Мішо, потенційна вартість однієї кіловат-години електроенергії, виробленої його установкою, складе близько 3 центів. «Потужність торнадо загальновідома», – розповідає винахідник. «Моя робота створила принципи, за якими можна управляти і використовувати цю силу, щоб виробляти чисту енергію в безпрецедентних масштабах».

Звичайно, вічний двигун створити неможливо. Атмосферній вихровій установці потрібно для створення торнадо і вироблення електрики теплова енергія. Поки винахідник використовує для створення вихору тимчасовий автономний теплогенератор, яким може бути обігрівач або водяна пара. Однак з часом він може бути замінений на «зелене» джерело, наприклад, можливе використання надлишків тепла промислових об’єктів або теплоти морської води.

Для розробки і розвитку свого проекту Луї Мішо заснував компанію. За її розрахунками функціональна станція діаметром 100 метрів здатна генерувати до  200 МВт. енергії, що можна порівняти з традиційними вугільними електростанціями. Залишилася справа за малим: купити кабель, який є унікальним за своїми властивостями.

Однак подібні масштаби поки в майбутньому. Реальною метою для себе компанія Мішо вважає будівництво 8-ми метрового зразка, що створює вихрові потоки для обертання турбіни діаметром в 1 метр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.