Енергія вітру: екологічний та вартісний аспекти

0
394


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

На сьогоднішній день люди розуміють, що сила вітру є одним з найбільш перспективних альтернативних джерел енергії, яка може замінити паливні корисні копалини та зменшити обсяг їх видобування.

Завдяки досягненням сучасних технологій, енергія вітру може забезпечити 20% від всього виробництва електроенергії США. В США менше 5% площі буде зайнято обладнанням вітрових електростанцій, інші 95% будуть вільними для промисловості та сільського господарства. До 2020 року, в середньому у десяти мільйонів американських будинків може бути організоване постачання енергії вітру. Це зменшить викид вуглекислого газу в атмосферу на 100 мільйонів тонн щорічно. Зменшення залежності людства від паливних корисних копалин має вирішальне значення для здоров’я всіх живих організмів, і енергія вітру може допомогти покращити стан флори і фауни на Землі.

3 млрд кВт-год електроенергії, виробленої вітряками в США дорівнює енергії, що еквівалентна 6,4 млн. барелям нафти. Крім того, це дозволить уникнути 1,67 млн. тонн викидів вуглекислого газу,  сірки та оксидів азоту в атмосферу. Чим більше енергії виробляється за допомогою вітру, тим менше буде смогу, кислотних дощів і викидів парникових газів. Ось такий простий закон допоможе людству покращити екологічний стан планети.

Перші вітряки з’явились майже 1500 років тому, але ніхто навіть не уявляв, що енергія вітру стане такою, яка змогла б конкурувати з викопним паливом. Сьогодні намічаються тенденції, які говорять про те, що за енергією вітру майбутнє, адже вона повністю екологічно безпечна.

Багато комунальних підприємств по всьому світу пропонують за вироблену електроенергію на основі паливних корисних копалин ціну від 2 до 3 центів за кіловат-годину. Якщо припустити, що  комунальні підприємства на 25% будуть задовольняти свої потреби  енергією  вітру, то витрати домогосподарств становили б всього $ 4 або $ 5 на місяць, тобто відбулося б значне зниження ціни для кінцевого споживача. Отже, енергія вітру – це один з найдешевших видів альтернативної енергії.

Енергія вітру стала виграшним варіантом, бо вітряки з початку 1980-х років дозволили скоротити  собівартість деяких енергетичних підприємств більш ніж на 80%. За енергією вітру майбутнє, бо саме вона збереже навколишнє середовище та зменшить витрати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.