Енергія з випаровування води і спор бактерій

0
259


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вчені з Колумбійського університету створили прототипи двох пристроїв, які працюють за допомогою спор бактерій, а також випаровування води. Першим таким пристроєм є поршневий електрогенератор, а другим – турбіна, яка обертається.
Провідний автор роботи, Озгур Сахін, що займає в університеті посаду помічника професора, застосовував при розробці прототипів той факт, що спори бактерій досить сильно розбухають при поглинанні води і зсихаються при висиханні. При цьому розвивається досить велика питома сила.

2Для того, щоб зробити поршневий двигун, Сахін застосовував смужки з поліетилену, на які з обох сторін точково наносилися спори. При цьому спори повинні були наноситися в шаховому порядку – так, щоб навпроти прогалин між спорами з іншого боку знаходилися спори.

В результаті цього при висиханні спор їх площі скорочуються і хвилеподібно згинають смужки. При скороченні смужка може тягнути корисне навантаження. А при зволоженні спори розширюються, подовжуючи смужку. Пристрій можна назвати своєрідним штучним м’язом, чия робота контролюється вологістю.
Розташувавши кілька десятків цих смужок всередині корпусу з пластика, вчені отримали робочий прототип механізму. Його корпус плаває у воді, а в центрі розміщується всмоктуючий матеріал. Він прикритий шторками, а до них приєднані вищезгадані смужки.
4
При зволоженні смужки розпрямляються, відкриваючи шторки і оголююють матеріал. Потім він висихає, після чого падає вологість і закриваються шторки. Після з’єднання рухаються частини пристрою з електричним генератором дослідники змогли отримати достатньо енергії, щоб живити світлодіод.
Щоб зробити двигун обертання, вчені приклеїли ті ж смужки одним кінцем до колеса. Але на цей раз спори були нанесені на смужки тільки з одного боку. Якщо насадити на вал таке колесо, забезпечивши з одного боку вологе середовище, а з іншого – сухе, то смужки будуть розпрямлятися з одного боку колеса і скорочуватися з іншого, створюючи перманентний дисбаланс.

Дана схема нагадує проект вічного двигуна – однак при цьому дійсно функціонує. На її основі дослідники сконструювали іграшкову машинку, яка цілком успішно пересувається. Вчені переконані, що вдосконалені версії подібних механізмів, виконані в більшому масштабі, будуть здатні генерувати екологічно чисту енергію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.