Енергію тепла спільної криптовалютно-фруктової ферми в Примор’ї використовують для виготовлення елітних сортів сиру

0
80


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У Приморському краї будується нова криптовалютна ферма, що спеціалізується також на вирощуванні полуниці. Було вирішено, що енергія від цієї кріптоферми буде додатково спрямовуватися на виробництво елітних сортів сиру. Як повідомив один із засновників стартапу Олег Котельников для «Приморської газети»: «В основному на фермі криптовалют Coinberry це буде відбуватися влітку, коли зазвичай на таких виробництвах існує надлишок теплової енергії».

Проект, який вперше з’явився у Владивостоці на початку осені 2017 року, зараз продовжує свій активний розвиток. Криптовалютна ферма в комплексі з фруктовою спільно використовує новітні наукові досягнення відновлюваної енергетики в АПК з використанням цифрової економіки.

Зараз проект вже остаточно утвердився на конкретних основних постачальниках комп’ютерного обладнання для майнінгу на криптофермі, а також визначився з партнером з постачання батарей для сонячної електричної станції. Згідно зі словами одного із засновників стартапа Олега Котельникова, в результаті конкурсу для придбання і установки сонячної електростанції було вибрано найдостойнішого партнера з постачання – компанію «Хевел» – лідера в своїй сфері.

В ході розробки стартапу було прийнято рішення про використання зайвої кількості енергії тепла для додаткового вектора розвитку проекту в сфері сільського господарства – виготовлення елітних сортів сиру.

Як повідомив Олег Котельников: «Саме так буде вирішена проблема боротьби із зайвим тепловим забрудненням криптоферми в літній період, коли тепличний комплекс, де вирощується полуниця, не потребує опаленні. Цех з виробництва сирів буде побудований поруч з теплицями. Він буде займатися найцікавішим процесом перетворення молока після пастеризації у смачні елітні сири – пармезан і брі. Примітним фактом є те, що допомагати втілювати в життя цей проект буде сім’я виробників сиру з Парми (Італія), яка і є батьківщиною пармезану. Секрет виготовлення пармезану преміум-класу передається в цій сім’ї впродовж п’яти поколінь. Попередньо було проаналізовано ринок сироваріння в регіоні і фахівці прийшли до висновків, що щорічно споживається близько 6 000 тон елітних сирів. Дане виробництво буде виробляти близько 100 тонн щорічно.

Завдяки наявності своєї електричної станції, мікроклімат екосистеми буде забезпечений енергопостачанням. Обігрівати всю систему разом з теплицями і сироварнею буде сонячна електростанція, яка також буде розігрівати воду в системі. Використовуючи такі технології, криптоферма повністю буде економити на опаленні, що є одним з основних факторів успішного стартапу.

«Дана бізнес-модель є повністю оригінальною, що підтверджують численні запити на покупку франчайзингу вітчизняними та іноземними інвесторами. Нами ведеться розробка такої можливості шляхом збільшення масштабності стартапу Coinberry. Чи не головну підтримку в розвитку ідеї зробила саме криптоспільнота своїм небувалим інтересом. Наш стартап прекрасно підходить для програми розвитку далекосхідної цифрової економіки », – підвів підсумок Олег Котельников.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.