Енергоефективні технології в архітектурі

0
475


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Чим відрізняється архітектура інноваційних технологій XXI століття від архітектури минулих століть? Безсумнівно, першу відрізняють нові технології, адаптація до сучасних стандартів комунікації. розвиток взаємозв’язків штучного середовища з природним оточенням, зміцнення цих зв’язків, а не знищення їх. Вкладаючи великі кошти в проектування і будівництво таких будинків, національні уряди домагаються, окрім матеріального прибутку, прибутку іншого порядку, важливого соціального ефекту, а саме прищеплення людині нового неспоживчого ставлення до свого оточення.

1-20111116145051Сьогодні, як ніколи, архітектурне проектування та інженерія тісно пов’язані одне з одним. Щоб реалізувати високоякісне середовище проживання, ми повинні враховувати безліч факторів – комфорт, зручність, краса, передові будівельні матеріали і технології будівництва, сучасні стандарти комунікацій і обладнання. І це далеко не повний список; крім перерахованого в якості прикладу можуть виступити економічний прибуток і амбіції архітекторів і забудовників. Все це, звичайно, має велике значення, але все-таки, існує набір ще важливіших критеріїв, поява яких зумовили проблеми сучасності.
Які ж проблеми представляються нам при аналізі стану навколишнього середовища в сучасному світі? Проблеми ці всім відомі: енергокриза, криза екології та еко-соціальна криза. Перераховані вище проблеми були створені людиною, в тому числі, через використання непродуманих проектних, будівельних та експлуатаційних технологій. В результаті неефективного використання територій і ресурсів ми маємо виснаження природи, кліматичні катастрофи, загальне погіршення здоров’я людей, психологічні проблеми. Тобто, на практиці люди хронічно хворіють в сучасній урбаністичному середовищі, клімат безнадійно змінюється в бік так званого глобального потепління або місцями похолодання – і не можна не помітити наслідки цих змін в життя і їх причини.

Так, констатується тривожне спостереження повсюдної екологічної катастрофи у вигляді різких порушень природних циклів, зникнення цілих живих еко-ланцюжків і видів тварин, спалахів хвороб, і різного роду природних катаклізмів: повеней, штормів, тайфунів, землетрусів, засух, пересихання річок та ін. багато закривають на це очі чи не беруть до уваги, оскільки особисто їх це не стосується. Але сьогодні, в будь-якому випадку, цивілізована людина, не тільки архітектор чи інженер, а кожен, несе як ніколи відповідальність за те, в якому середовищі буде жити наступне покоління людей – що ми залишимо їм у спадок? Адже серед майбутнього покоління і наші діти!

ггггВажливою проблемою і сьогодення, і майбутнього нашої планети є вироблення енергії за рахунок непоновлювальних ресурсів: в основному нафти, газу і вугілля. Доведено, що саме переробка і використання цих ресурсів є одним з основних джерел викиду вуглекислого газу CO2, що, в свою чергу, є основною причиною глобального потепління.
Також, останні дослідження в галузі будівництва та екології підтвердили невтішні статистичні дані про те, що на 60% теплових викидів вуглекислого газу CO2 виникають все ж від житлових будівель  і 25% – із бензинової, транспортної активності. При цьому невміння в великих масштабах ефективно витрачати цю енергію призвело людство ще й до енергокризи. Адже сьогодні ми на власні очі можемо спостерігати дефіцит енергоресурсів та, як наслідок, їх нестримне подорожчання в масштабі планети, а не локально в будь-який окремо взятій країні.

4566Сьогодні глобальна криза – це більш банальність і факт, ніж роздуте припущення, а залежність середовища проживання людини від цих ресурсів, від монополістів-постачальників і процедури підключення серйозно ускладнюють і здорожують створення нових архітектурних об’єктів, що використовують інноваційні екологічні технології (для зведення, в більшій мірі експлуатації будівлі, а також демонтажу). Саме вони змогли б допомогти зняти з населення багато соціальних та психологічних проблем, що з’явилися в результаті непродуманих об’ємно-просторових композицій і рішень, незбалансованої ландшафтно-природного та ущільнювальної політики. А використання неякісних і шкідливих технологій будівництва, неекологічних матеріалів і неписьменних конструктивних інженерних рішень (часто мають на меті знизити сумарну вартість архітектурного проекту) до всього іншого здійснює ще шкідливий вплив на здоров’я людей. Всі перераховані вище проблеми вже давно перестали бути просто можливим несприятливим результатом в далекому майбутньому, тепер це реалії нашого життя, підтверджені шляхом численних досліджень, факти.

1234У зв’язку з цим, на перше місце в світовій архітектурній інженерії виходять три найважливіші показники:
1) енергоефективність будівель;
2) їх незалежність і автономність від централізованих мереж;
3) екологічність і загальна ефективність всієї архітектурного середовища.
Саме ці аспекти відображені в ряді архітектурних проектів, які враховують екологічну ситуацію нашої планети на даний час, покликаних своєю ідеєю якщо не виправити існуючі помилки в архітектурному проектуванні, то не створювати нових (і не посилювати екологічну проблему). Одні такі проекти вже існують і реалізовані в різних кінцях земної кулі, інші тільки плануються. І крім масштабності і грандіозності ідеї, ці об’єкти об’єднує важлива риса – це проекти нового покоління.
kak-ekonomit-energiyuПерераховані фактори відображають архітектуру XXI століття, тому що в області інженерії в архітектурі саме вони є позитивним альтернативним рішенням перерахованих вище проблем. Ми рідко про це замислюємося, але архітектори нарівні з політиками, військовими, діячами культури та науки завжди були двигунами нашої цивілізації.
Енергоефективність будівлі, її автономність, екологічність і загальна ефективність усього архітектурного середовища – це важлива основа в сучасній архітектурній інженерії. Особливо важливим є енергетична незалежність, яка вкупі з технологіями повторного циклу дозволяє розгортати проект практично на будь-який неосвоєній території, яка не має ресурсів. В архітектурної інженерії вже близько тридцяти років проводяться комплексні дослідження, розробляються і удосконалюються технології. І сьогодні, як показує світова практика, вони досягли досить продуктивних результатів і є повністю економічно обгрунтованими і вигідними технологіями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.