Енергозбереження в американській повсякденності

0
383


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Як не дивно, але ми завжди маємо вибір у використанні виробленої енергії. Щороку Сполучені Штати споживають близько 18,5 % світових енергетичних ресурсів. Але водночас американці ведуть активні кампанії з енергозбереження, купують сонячні батареї, використовують енергією вітряків, аби зменшити цей відсоток. Чому б нам не переймати цей позитивний досвід?

Енергозбереження – це комплекс дій або поведінка, які призводиять до меншого використовування енергії. Енергоефективність фокусується на технологіях, які дозволять використовувати менше енергоджерел для виконання тих же завдань. Купівля побутової техніки, що живиться меншою кількістю електрики є прикладом використання енергії з високим коефіцієнтом корисної дії.

Як уряд США контролює використання енергії?

Департамент США з енергетики використовує категорії для класифікації енергії:

  • житлова;
  • комерційна;
  • промислова;
  • транспортна.

Ці категорії називаються відповідають основним секторам економіки. Житлове та комерційне використання енергії відбувається за єдиним принципом. Житловий сектор споживає 21,8% відсотків загальної енергії. Комерційний сектор – 18,5%. Варто зазначити, що школи включені в комерційний сектор економіки.

Вивчення проблем збереження енергії зі шкільної парти

Американське суспільство впродовж етапів свого життя цікавиться проектами енергозбереження. Учителі шкіл приділяють чимало увагу розробці навчальних матеріалів, які допомагають пояснити учням стандарти енергетичної науки згідно навчального плану. Вчорашні школярі продовжують вивчати проблеми енергоефективності в університеті. Студентство глибше пізнає способи економії енергії, які можуть бути легко застосовані у власних житлових будинках та промислових комплексах.

Будь-який студент у США може долучитися до загальної програми енергозбереження та продемострувати у реальному житті як зберігати енергію для користі довкілля та економії власних коштів. Батьки школярів також переймаються екологічним вихованням дітей, розповідаючи про різні заходи економії енергії у домашньому господарстві.

Побутові прилади і машини

Відомо, що техніка, машини та електронні пристрої використовують близько 29 % енергії типового домашнього господарства у США. У цьому списку фігурують холодильники, морозильні камери, пральні машини та сушарки одягу. Будь-який пристрій, робота якого пов’язана з динамікою температур, використовує багато енергії. Наприклад, це стосується як охолодження продуктів харчування (холодильники), так і їх розігрівання та термообробки (електричні плити та мікрохвильові печі).

Кожна середньостатистична американська родина зацікавлена в економії електроенергії і радить вживати таких заходів задля її досягнення:

  • вимикати пристрої з електромережі, коли ви їх не використовуєте у дії (більшість приладів використовують енергію навіть у режимі очікування);
  • встановити стабілізатори напруги на посудомийні машини і холодильники;
  • слідкувати, щоб дверцята холодильника максимально прилягали до корпусу, не випускаючи холодного повітря (потурбуватися про герметичність обладнання);
  • прати одяг вночі, уникаючи пік напруги електромережі, що закономірно виникає зранку і ввечері;
  • купувати авто-гібриди.

Коли обиратимете побутову техніку у супермаркеті чи замовляэте через Інтернет, обов’язково цікавтеся скільки енергії споживатиме ваш прилад. По суті, ви сплатите два умовних чеки. Перший – із прайсу цін крамниці за покупку побутової техніки, інший – за комунальні послуги споживання енергії у процесі експлуатації приладу. Якісні енергоефективні прилади, як правило, коштують дорожче і працюють довше (10-20 років), але чеки за спожиту електрику приємно вас здивують.

Американці відслідковують енергозберігаючі етикетки

Чи звертали ви увагу на додаткове маркування, яке присутнє на корпусі чи упаковці побутової та комп’ютерної техніки, привезеної з-за кордону. У свій час мій погляд привабила наклейка ENERGY STAR®, розміщена на корпусі придбаного принтеру, але я не знала нюансів пов’язаних з таким маркуванням, не розуміла близько 15 років тому що воно означає. Це не є дивним, адже енергозберігаюча культура в Україні лише нині набирає обертів.

Пізніше друзі, які виїхали в Сполучені Штати Америки, розповідали, що американці не купують нові прилади без етикетки ENERGY STAR®. Для них дуже важливо, щоб придбаний прилад економив електроенергію, адже це не лише позитивно позначається на бюджеті родини, а й на екологічній ситуації в цілому. Середньостатистичний громадянин США повинен отримати гарантію, що придбаний технічний продукт справді економить енергію. Ця потреба не стільки задекларована певними документами, скільки набула справжнього морального сенсу.

ENERGY STAR® – це маркування, яке використовують провідні всесвітньовідомі виробники техніки, що залучають передові технології для зменшення споживання енергії. Погодьтеся, що дешеві моделі техніки з Китаю, які продає ваш сусід у кіоску на ринку, не гарантують такої можливості. З переліком торгових марок енергоефективних приладів можна познайомитися на офіційному веб-сайті програми ENERGY STAR®. Наприклад, холодильне обладнання може слугувати більше 10 років. Зрозуміло, що більш модернізовані моделі дозволять заощадити на рахунках за електроенергію. Як бачимо, холодильники, які підтримують функцію ENERGY STAR® працюють на 10% ефективніше, ніж аналоги без такої енергозберігаючої програми.

Ще одним способом визначення енергоефективності приладу є вивчення етикеток з поміткою EnergyGuide. Хоча ці мітки не скажуть вам, який прилад є найбільш ефективним у роботі, але ви дізнаєтеся про щорічні споживчі та експлуатаційні витрати кожного із них.

Ми можемо спрогнозувати наслідки для довкілля та грошові витрати на оплату використаної електрики. Вивчаючи досвід інших країн ми щоразу дізнаємося все більше способів економного її використання. Щоденне використання енергії для приготування їжі, опалення та охолодження кімнат, освітлення, підігріву води робить наше життя комфортним і приємним. Найбільше цієї енергії ми отримуємо від невідновлюваних енергоджерел, тому важливо використовувати такі ресурси з розумом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.