Французькі автотраси, покриті сонячними панелями

0
210


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Ми вже чули про те, що проектуються тротуари, де замість асфальту укладаються сонячні панелі. У Франції був прийнятий план, за яким автопокриття доріг буде організовано за допомогою тих же матеріалів. Передбачається, що приблизно тисяча кілометрів буде складатися з фотоелементів. Назва відповідає цілям – Positive Energy. Очікується, що проект буде забезпечувати альтернативною енергетикою приблизно 10% населення Франції.
Wattway – фотоелементи, які були спроектовані і вироблені компанією з Франції Colas. Саме це спеціальне покриття автотрас розроблялося разом з Національним інститутом сонячної енергії. Панелі далеко не крихкі, так як логічно, що вони будуть змушені витримувати велику вагу авто, які по них будуть переміщатися. Це багатошарові елементи, що складаються з композитів і полімерів.
Як все буде кріпитися? Wattway буквально приклеюється на дорогу, що буде, звичайно, підвищувати висоту приблизно на 1 см. Згідно дослідам, фотоелемент у вигляді панелі здатний витримати мільйон машин при звичайному трафіку, що відповідає стандартам асфальтованого покриття.
Але є одна складність – сильне забруднення, яке буде шкодити уловлюванню світла фотоелементами. Це треба виключити, інакше панелі не будуть функціонувати ефективно.
Зовсім скоро будуть проводитися польові експерименти, щоб довести, що Wattway мають право на життя в реальних умовах автодорожнього руху.
Звичайно, сама ідея не є новизною. Нідерланди в 2015 році реалізували проект з будівництва велодоріжки з сонячних конструкцій, які генерували енергію сонця в електрику. Більше того, є задум перенести вдалий досвід і на автобани. Розробка фотоелементів здійснюється в США.
Що ж стосується Французьких ініціатив, то вони дуже до речі. Як не дивно, але саме Франція вважається дещо запізнілим учасником всіх заходів, пов’язаних з альтернативною енергетикою. Проект з ВДЕ був зустрінутий з великим ентузіазмом. Є припущення, що в якомусь не дуже віддаленому майбутньому дорожні панелі зможуть забезпечувати електроенергією 5 мільйоном французького населення. Будемо сподіватися, що плани виправдаються.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.