Геніальні відкриття в галузі сонячної енергетики

0
910


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У світі розвиваються різні напрямки альтернативної енергетики. Багато країн впроваджують ті системи, які доречні в відповідності з тими чи іншими умовами і можливостями. Сонячні установки – одні з найпопулярніших, тому новинні стрічки регулярно висвітлюють ті чи інші новини даної тематики.

В данній статті ми підібрали найунікальніші прилади, які функціонують на сонячній енергії.

Унікальні батареї для супутників

батареъ

Російським вченим з Самари вдалося створити нову технологію спеціальних перетворювачів для сонячних панелей, що розміщуються на космічних апаратах. Дана розробка працює на основові кремнію і карбіду кремнію, які є напівпровідниками.
Що стосується користі винаходів, то стверджується, що ККД складе 30%, що набагато більше існуючих перетворювачів, в основі яких інший матеріал. Однак на вартість коефіцієнт корисної дії ніяк не вплине. Крім цього, технологія вийшла екологічно чистою.
В даний час всі ці дослідження не були спроектовані на реальну обстановку, але вже навесні стан речей буде виправлено і ФЕП випробують у відкритому космосі.

Технологія, яка дозволяє проникнути світла у важкодоступні місця

колодязь

Сонячний колодязьтехнологія, за якою спеціальна конструкція вбудовується в дах або ж фасад. Складається вона з порожнистих елементівсвітловодів в формі труби, в яких коефіцієнт внутрішнього відображення досягає майже 100 відсотків. Треба сказати, установка функціонує досить ефективно, так як через неї світло проходить у важкодоступні місця і в будьяку погоду.
Історія у подібного винаходу досить давня. Трубчасті світловоди з’явилися ще в 90х роках і вперше згадувалися в Австралії, а після і в Америці. В даний час виробництвом займається італійська компанія Solarpot.
З чого складається такий сонячний колодязь?
– купол із прозорого матеріалу;
– система светоперехвата;
– адаптер;
– світловод;
– розсіювач.
Кожна ланка в сукупності являє собою установку, яка дозволяє економити на електроенергії.
Купол і система перехоплення світла разом являють собою щось на зразок воронки, але оптичної. Світло проходить через прозорий матеріал, відбивається і рухається аж до дифузора. Кути дають світлу проникати найбільш ефективно, причому воно вловлюється не з найвдаліших точок. Втрати світла, як вже було зазначено, незначні і становлять трохи менше 10 відсотків. Навіть погода не впливає на світлопередачу.
Звичайно, існують обмеження в можливостях сонячних колодязів, але це не заважає їм економити енергоспоживання домогосподарств.
Установка всієї даної системипроцедура проста, але вимагає залучення фахівців. Монтаж купола здійснюється за допомогою пристрою, який не дає надходити волозі всередину будівлі. Довжина самого світловода може варіюватися про 1 до кількох метрів. Даний показник істотно розширює сферу застосування сонячного колодязя.
Якщо ж говорити про зручності або незручності експлуатації, то вони існують. І перші позитивні характеристики включають простоту. Поперше, тут немає елементів, які могли б вийти з ладу. Подруге, мінімальні енерговитрати.

Дім, який працює як соняшник 

дім

Сонячна енергетика впроваджується не тільки в великих масштабах, але і в більш маленьких на побутовому рівні. Вже не дивно бачити, що будь-який житловий будинок забезпечений сонячними батареями і його мешканці отримують доступ до безкоштовного світла. Безумовно, це має свої переваги. Однак є один недолік у подібних конструкцій – сонце рухається і логічно, що панелі не завжди знаходяться під прямими сонячними променями, а значить, не цілодобово працюють ефективно. Впливають і кут падіння, і місце установки, і інші фактори. Але знайшлося рішення проблеми. Архітектори спроектували будівлю, яка рухається слідом за переміщенням сонячного світила.
Називається проект Casas Em Movimento (CEM) – «будинок в русі». Як він працює? Він просто обертається услід за тим, як сонце змінює своє положення на небі. Обертання відбувається на 180 градусів, тобто цілий день панелі максимально «насичуються» випромінюванням.
Такі «рухи будинку не доставляють ніяких незручностей тим, хто знаходиться всередині. Це означає, що речі рухати не доведеться. Фактично тільки дах змінює своє положення, тобто той майданчик, де і вбудовані батареї. Корпус крутиться навколо своєї осі і всі щасливі, так як це дозволяє повністю відмовитися від класичної електросистеми, замінивши її альтернативної.
Цей винахід родом з Португалії. В даний час є тестовий варіант, який існує для більш зручної демонстрації. Португальська CEM розташувався на березі океану, а всередині проходять лекції. Лекції можна послухати від самих же творців проекту – архітекторів-викладачів університету Порту, авторів творіння.
Крім того, що сонце виступає в якості рушійної сили, людина може контролювати своє житло, а точніше його дах і за допомогою мобільного інтерфейсу.
Якщо говорити про можливості конструкції, то дах здатен давати 25 000 кіловат-годин електроенергії на рік. Більш того, будинок мобільний, тобто цілком може переміщатися з місця на місце, так як в його будівельній основі немає фундаменту.
Вперше люди побачили Casas Em Movimento в 2012 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.