Геотермальна енергія в Україні. Її перспективи і особливості.

0
4057


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Серед всіх альтернативних джерел електроенергії геотермальні – найменш потужні. Їм ще досить далеко до вітрових, сонячних, а тим більше гідро та атомних електростанцій. З іншої сторони геотермальні електростанції наразі повністю вдовольняють потреби невеликих населених пунктів та мають великі перспективи розвитку.

Геотермальна енергія в Україні

geothermal pipes NZ (1)В Україні на даний момент побудовані 11 геотермальних електростанцій, а загальний потенціал геотермальних електростанцій складає 8,4 млн. т н.е./рік. Також були зроблені сотні свердловин, які досягли термальних вод і гарячих сухих порід та можуть були використані для побудови електростанцій. Але, тимчасова окупація Криму та війна на сході внесли свої корективи, зокрема на території АК Крим розміщенні чотири гідротермальні електростанції, які знаходились на виробничо-дослідному режиму роботи.

Буріння свердловин показало, що більшість території України має гарячі води та Geothermal-Energy-1 (1)породи досить близько до поверхні для можливості їх використання. Але через відносно велику відстань до магми, гідротермальна енергія в Україні має певну специфічність. І в цілому вона схожа на ванну, яка повільно наповнюється водою. Якщо збудувати велику кількість термальних електростанцій та використовувати їх на повну потужність, це призведе до швидкого зниження температур ґрунтів та падіння потужності електростанцій.

Найбільш оптимальним варіантом є спорудження десятків невеликих електростанцій потужністю до 5-20 МВт, які в основному будуть забезпечувати енергетичне маневрування замість теплових електростанцій на вуглі та мазуті. Таким чином вони дозволять значно знизити викиди шкідливих газів в атмосферу, а зниження температури ґрунтового масиву буде зведено до мінімуму.

Geothermal_Energy (1)Геотермальна енергія в ЄС та світі

Щодо Європейського Союзу то на його території також використовуються гідротермальні електростанції, хоча й обсяг їх експлуатації не надто перевищує український. Лідером по даній галузі є Італія з загальною потужність 728МВт, що дозволяє на рік виробляти близько 5600ГВт*год на рік. Така потужність дозволяє забезпечити електроенергією середнє за розмірами місто, або великий промисловий комплекс.

Далій йдуть Португалія, Франція та Німеччина. Вони виробляють 25МВт, 16МВт та 4МВт відповідно. Такий низький показник обумовлюється глибоким заляганням термальних вод та складнощами при побудові свердловин на таку глибину. Але до 2020 року планується вдвічі збільшити обсяги виробництва гідротермальної енергії. І для цього планується не лише збільшити її виробництво в Італії, Німеччині, Португалії energy-renewable-geothermal-plant-nesjavellir-power-station-iceland (1)та Франції, а й запустити геотермальні електростанції по всій Європі.

По всьому світу існують регіони де геотермальна енергія добувається легше, що дозволяє збільшити обсяги її виробництва та її відсоток від виробленої електроенергії загалом. Таким чином Ісландія та Філіппіни сильно виділяються за загальному тлі, адже відсоток геотермальної електроенергії складає в них 30% та 27% відповідно, станом на 2010 рік. При цьому Ісландія виробляє 575МВт, а Філіппіни підняли потужність понад 1,6ГВт.
46168_349841 (1)Але беззаперечним лідером світового виробництва геотермальної електроенергії є Сполучні Штати Америки. Вони вже досить давно перетнути рівень загального виробництва геотермальної електроенергії в 3ГВт та щорічно збільшують його. Найпотужнішим в США та світі є комплекс гідротермальних електростанцій «Гейзерс», який налічує 22 станції загальною потужністю більше 1,5ГВт.

Потенціал гідротермальної енергії

Загалом гідротермальна енергія має великий потенціал навіть у країнах з низьким geothermalplantspahr03_NREL (1)рівнем вулканічної активності. Навіть 1% всієї енергії яку може надати нам земна кора може надовго вдовольнити всі потреби людства. Але дістатись до неї досить непросто. Також варто звернути увагу на необхідність її розумного використання без шкоди для довкілля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.