Геотермальні джерела можна використовувати для видобутку літію

0
556


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Каліфорнійська компанія Simbol Mining розробила проект нової технології, яка дає можливість використовувати геотермальні електростанції не лише як джерело видобутку екологічної електроенергії. Дана технологія дозволить виділяти з геотермальних вод літій. Унікальність розробки полягає в тому, що до цих пір всі можливі відомі процеси по виділенню літію являються нерентабельними.3333

До 2020 року планується збільшити рівень використання літію в 3 рази; це пов’язано з тим, що літій – хімічний елемент, що являється основою практично всіх акумуляторів, починаючи від самих маленьких, що використовуються в повсякденних гаджетах, і закінчуючи акумуляторами електричних і гібридних автомобілів. В зв’язку з тим, що видобуток літію є досить важливим для подальшого розвитку і розширення авто-індустрії, досить важливим є можливість нових розробок по покращенню його видобутку.

46142835На сьогоднішній день літій можна отримати двома способами. Перший заключається у виділенні елементу з ґрунту, використовуючи велику кількість води; при другому вдаються до осушення великих солоних озер. Група вчених компанії Simbol Mining досліджувала геотермальні води моря Селтона і дійшла висновку, що воно насичене літієм в такій ж мірі, як і найпродуктивніші солоні озера Чилі і Болівії.

Для запуску турбін і отримання пару, геотермальним станціям необхідна геотермальна вода з температурою не менше ніж 360 градусів. Всі попередні спроби виділити літій з геотермальних водойм були неуспішними. В такій воді міститься висока концентрація силікатів, що виводять обладнання з строю. Для того, щоб знизити рівень силікатів і вивести їх в осад для подальшої фільтрації, компанія використала ліцензовану технологію Національної лабораторії Лоуренса Лівермора. Суть полягала в тому, що по хімічній смолі тече вода, яка була відфільтрована від осадків силікату. Хімічна смола відділяє від протічної солоної води іони літію, при цьому утворюючи хімічну суміш хлориду літію. Вода, з якої забрали літій, виводиться назад в ґрунт. Отримана суміш хлориду літію разом з карбонатом натрію утворює карбонат літію, який може бути використаний для мореплавства.43889_BnHover

Simbol Mining вже почала будувати свій перший завод. Згідно з прогнозами, кількість літію в даному виробництві досягне біля тони щомісячно. Якщо проект буде успішним, то компанія реалізує свої подальші плани по будівництву більш масштабних об’єктів, що виробляють літій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.