Гідна альтернатива газу – лушпиння соняшнику. Досвід комбінату в Полтаві.

0
267


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Масштаби вирощування і переробки соняшнику в Україні дозволяють говорити про новий вид біопалива – брикети з пресованого лушпиння соняшника. Ефективність цієї альтернативної сировини вже не раз доведено на практиці. Відходи від виробництва соняшникової олії без особливих зусиль і фінансових внесків пресуються в невеликі брикети. При цьому кількість одержуваного при їх спалюванні тепла практично рівнозначно тепловіддачі кам’яного вугілля і в 2-3 рази більше, ніж у дрів. Для більш чіткого розуміння: отримання рівної кількості тепла потребує використання в якості палива 100 кг брикетів, 80-100 кг вугілля або 150-200 кг дров.

Цінова політика біопалива з відходів соняшника на 65% нижче, ніж у дрів. Якщо порівняльну межу в ціні проводити між брикетами і кам’яним вугіллям, різниця складе близько 40% на користь біологічного палива.

Брикети з відходів переробки соняшника чудово впораються з обігрівом приватного будинку, топкою дров’яних котлів, приготуванням продуктів за допомогою гриля. У процесі згоряння брикети не виробляють чадний газ. Восновному брикети з лушпиння соняшника використовуються в малих масштабах. Принаймні, так було раніше.

%d1%8d

Віднедавна один з комбінатів у Полтаві показав вдалий приклад використання біопалива у виробничих масштабах. Підприємство, що займається збагаченням гірських порід, за останні вісім місяців роботи знизило показники споживання газу більш ніж на 20% (у грошовому еквіваленті це близько 100 мільйонів гривень), перейшовши на брикети з лузги соняшника в якості палива, повідомляє видання «Дело».

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат включений в об’єднання підприємств під назвою «Ferrexpo» і розташовується на території Полтавської області (Горішні Плавні). Від початку цього року, підприємством було витрачено близько 100 мільйонів куб. метрів газу. Цей показник споживання на 20% нижче, ніж показники за 2015 рік (понад 125 млн. куб. метрів).

%d0%be%d0%bb%d0%b6%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bd%d1%80%d0%bf%d0%b0%d0%b2

За словами офіційних представників комбінату, починаючи з серпня поточного року всі лінії в цеху, що спеціалізується на виготовленні окатишів, функціонували завдяки біопаливу. Розташування теплогенеруючих котлів поруч з об’єктом енергоспоживання значно зменшує втрати тепла, які відбуваються при перевезенні.

Полтавський ГЗК отримав хороші результати завдяки використанню біопалива з відходів переробки соняшника. Використання такого виду альтернативного палива в якості сировини для отримання тепла дозволяє заощадити близько 5-7 мільйонів куб. метрів газу на місяць. Якщо підрахувати економію протягом року – за підсумком вона складе понад 55 мільйонів куб. метрів.

Ідея впровадження технологій альтернативної енергетики надійшла до керівництва комбінату від української групи компаній, що займаються виготовленням брикетів з лушпиння соняшнику. Даними компаніями були надані послуги з встановлення специфічного обладнання для впровадження у виробництво альтернативного паливного ресурсу.

Голова правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Лотоус Віктор акцентував увагу на тому, що зниження кількості імпортного газу в Україні за рахунок альтернативних джерел цілком можливо. На думку керівника підприємства – це одне з найважливіших напрямків, в яких необхідно працювати на даному етапі розвитку країни. Він також зазначив, що з недавніх пір комбінат не використовує грошові кошти з метою придбання іноземного палива. За статистичними даними, з початку 2016 року підприємство збільшило виробництво окатишів з вітчизняної сировини майже на 3%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.