Гідроелектростанція для побутових потреб – як її зробити власноруч?

0
672


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
міні ГЕС

Виробництво електроенергії з відновлювальних джерел зараз стає все більш популярним. Люди намагаються зменшити свою залежність від викопного палива та
менше платити за комунальні послуги.

Водяна міні-турбіна, зроблена власноруч, допоможе виробляти електроенергію у невеликих об’ємах. Для більш крупних проектів знадобиться більше зусиль – необхідна дамба для зміни потоку води, яка значно підвищить ефективність саморобної ГЕС.

Для облаштування найпростішої міні-гідроелектростанції достатньо буде невеликої річки чи швидкого струмка.

Що Вам знадобиться:

водонепроникна фанера (або пластик);

– водонепроникні дерев’яні стержні;міні ГЕС

– двигун;

– лопаті;

– акумулятор;

– пластикове покриття.

Побудову власної міні – ГЕС умовно можна розділити на кілька послідовних етапів:

  1. Знайдіть підходяще місце для встановлення водяного колеса. Найкраше буде, якщо мікротурбіна буде встановлена в похилому місці.
  2. За допомогою водонепроникної фанери сконструюйте колесо. Основний корпус турбіни – це два великі диски з отворами посередині. З’єднайте два диска за допомогою кількох лопатей (в ідеалі їх ширина повинна дорівнювати радіусу кожного з кіл, та це не обов’язково). Лопаті, повинні бути обернуті кутом нахилу назустріч водяному потоку. Це допоможе збільшити площу поверхні, на яку буде діяти сила води. Таким чином, ефективність турбіни підвищиться.
  3. Зробіть осноміні ГЕСву для підтримки турбіни. Це можуть бути 2 звичайні водонепроникні бруси, розміщених по обидві сторони потоку. Посередині кожного з них потрібно зробити заглиблення у вигляді жолобків. Завдяки цьому турбіна буде вільно обертатися під час натиску водного потоку на лопаті. Основи на берегах потоку чи річечки потрібно зафіксувати, прикопавши їх в землю, закріпивши до грунту великими скобами, чи прикрутити дротами.
  4. Помістіть турбіну у водяний потік та впевніться в тому, що вода добре діє на лопаті та вільно обертає колесо.
  5. В центрі колеса закріпіть двигун з шатуном. Коли колесо буде обертатися під дією води, обертатиметься і мотор. Це обертання і буде перетворене в електричну енергію. Для підвищення ефективності обертання турбіни можна використати дві пари шестерень. Їх треба зафіксувати між двигуном та боковими внутрішніми сторонами фанерних кілець.
  6. Приєднайте двигун проводом до акумуляторної батареї. Прослідкуйте за тим, щоб позитивні і негативні провідники були приєднані до відповідних електродів на батареї. В акумуляторі електрична енергія може зберігатися до того моменту, коли у ній виникне потреба.
  7. Накрийте двигун та акумуляторну батарею пластиковою плівкою, або коробкою. Це потрібно для того, щоб захистити конструкцію від дощу чи граду.

міні ГЕС

Тепер міні-гідроелектростанцію можна використовувати. Як бачите, зробити її – зовсім нескладно. Зважаючи на те, що промислові аналоги міні-ГЕС дуже дорогі, цей проект може стати прекрасною, безкоштовною альтернативою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.