Google потратив 10 мільйонів доларів на розвиток геотермальної енергії

1
918


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (5 голос(-ів), середній бал: 9.20 з 10)

Провідна світова інтернет-компанія Google Inc вклала 10 мільйонів доларів в розвиток технологій для отримання електроенергії за рахунок підземного тепла.гео

Цей крок являється частиною зусиль з сторони компанії, яка має намір потратити сотні мільйонів доларів на розвиток «зеленої» енергетики, в тому числі й на розробку сонячних і вітряних енергетичних установок.

Тепло, що знаходиться в надрах землі, може стати значним джерелом для виробництва електроенергії, тому що цю енергію можна використовувати цілодобово незалежно від погодних умов чи пір року.

Голова відділу по ініціативі в області клімату і енергії Google Ден Рейкер відмітив, що цю енергію можна використовувати в будь-якій країні, не території будь-якої держави, і це переконує керівництво в тому, що її використання може стати «програмою-кіллером» в сфері енергетики. Термін «програма-кіллер» вживається по відношенню до революційних програм, які приводять до майже повного зникнення з ринка конкуруючих програм.

Новий тип цієї програми, який називається «посилені геотермальні системи» (EGS) дасть змогу покращити вже відому на даний час технологію отримання геотермальної енергії з гейзерів, гарячих джерел чи вулканів для виробництва електроенергії. При використанні EGS, інженери пробуравлюють спеціальні геотермальні свердловини и викачують воду для отримання парових викидів, які і крутять турбіни.

Основна частина початкової суми інвестицій в геотермальну область, а саме 6,25 мільйонів доларів, була направлена на фінансову підтримку компанії AltaRock Energy, яка розміщена в Сосаліто, штат Каліфорнія, і займається посиленими геотермальними технологіями. Цю компанію також фінансують деякі ведучі фірми венчурного капіталу, що розміщуються в Силіконовій долині. Геотермальні технології, над якими працює компанія, можуть задіятись в більш широкому спектрі географічних умов, чим традиційні геотермальні установки.

Перед цим Google також інвестував в чисті технології. Сума нарахувань становила 20 мільйонів доларів, що передавались компанії eSolar Inc i BrightSource Energy Inc – компаніями, що працюють в області експлуатації сонячної енергії. В компанію Makani Power Inc, яка займається виробництвом високоширотних вітряних енергетичних установок, компанія інвестувала порядку 10 мільйонів доларів.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.