Горизонтальний або вертикальний вітрогенератор? За і проти

0
1069


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Напрацювання технічної бази різних сфер альтернативної енергетики створюють сприятливу основу для моніторингу і підбору найбільш доречних установок в тих чи інших кліматичних умовах. Ця можливість дуже важлива для розміщення електростанцій, що виробляють електрику під впливом природних джерел енергії.

kkuyyВітрогенератори по праву заслужили одну з лідируючих позицій в альтернативній енергетиці. Як і в будь-якому іншому питанні, вибір певного виду даної установки має ряд переваг і недоліків.

З плюсів вертикального вітряка можна виділити наступні:

– практично повна відсутність шуму під час роботи, навіть при досить потужних поривах вітру;

– константний коефіцієнт корисної дії в рамках встановленої норми при різних погодних умовах;

– здатність вловлювати напрямок вітру;

– не вимагає складних умов догляду в процесі експлуатації;

– здатний активізувати роботу від найменшого впливу вітру (починаючи з 1 метра на секунду);

– левітація осі даного вітряка дозволяє мати в конструкції всього один підшипник;

– мобільність (може знаходитися як на даху будинку, так і поруч з ним);

– не має потреби у використанні супутніх пристосувань для активізації роботи вітряка;

– не завдає абсолютно ніякої шкоди ні природі, ні птахам, ні літаючим комахам;

– стійкий в складних погодних умовах (сильні снігопади,заледеніння);

Як і будь-який інший пристрій, вертикальні вітрогенератори мають і деякі недоліки в порівнянні з горизонтальними вітряками:

– потрібна більша кількість матеріалів для створення пристрою вертикальної спрямованості;

– горизонтальні вітряки раціональніше використовують енергію вітру, ніж вертикальні;

– для створення вертикального вітрогенератора необхідно більше фінансових вкладень;

Прихильники вертикальних вітряків акцентують увагу на невибагливості такого роду установки:

– вертикальна вісь обертання дозволяє їм з легкістю переносити сильні пориви вітру, так як стійкість осьового механізму з крильчаткою збільшується за наявності швидкого руху механізму;

– на продуктивність його роботи абсолютно не впливає напрямок вітру, тому є можливість розташування пристрою на невеликій ділянці відкритої місцевості;

– можливе встановлення вітряка на будь-яких поверхнях: вишки, дахи будівель, різні платформи, вагони і т. п;

Великим плюсом роторних механізмів є можливість конструювання їх в домашніх умовах із застосуванням підручних засобів. Подібна установка не зможе виробити значну кількість електроенергії, але для підзарядки гаджетів і дрібних кухонних пристосувань її буде цілком достатньо.nmmjh

Вертикальні вітряки мають більшу вартість початкової збірки, але несуть значно менше витрат при установці. Їх продуктивність нижча порівняно з горизонтальними вітрогенераторами, але, при цьому, енергозабезпечення від них безперервне. Кожна з установок має свої явні переваги і деякі недоліки. Беручи до уваги особливості кожної з них, можна підібрати вітрогенератор для певної місцевості більш раціонально.

Одним з дослідників, які оцінили переваги роторного (вертикального) вітрогенератора, став російський винахідник і конструктор Абрамов Олександр Сергійович. Створений ним пристрій дозволяє отримувати електроенергію від руху повітряних мас у тих регіонах, де кліматичні умови не передбачають сильних вітрів. Головна концепція винаходу полягає в тому, щоб безперервно отримувати електрику, як в умовах тихої безвітряної погоди, так і при ураганних вітрах. Вчений на практиці довів, що на місцевості з мінливими погодними умовами, застосування роторного вітряка буде більш доречним, ніж установка горизонтального вітрогенератора.

З усього вищесказаного напрошується висновок: горизонтальні вітряки більш доречні у виробничих масштабах, а вертикальні установки – в умовах невеликих домашніх господарств. Кожен з представлених видів вітрогенераторів має місце бути. Комбінування різних видів установок для отримання екологічної електрики – це шлях до підвищення енергонезалежності та економічної стабільності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.