Характеристики, класифікація і відмінності вітрогенератора Ленца

0
791


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Вітрогенератори Ленца тихохідні і безшумні. Завдяки магнітному підшипнику  вітрогенератор має легкий старт обертання і високу зносостійкість.

Вертикальний вітрогенератор Ленца можна використовувати як єдине джерело електроенергії, так і паралельно з електромережею. Його установка може проводитися на будь-якій поверхні, в тому числі на дахах будинків і на балконах квартир. Лопаті такого вітрогенератора крутяться паралельно землі і напрямок вітру не має значення для їх руху.

 

Принцип дії

Принципом дії вертикального генератора є принцип магнітної левітації, закон електромагнітної індукції Лоренца – Ленца. Простіше кажучи, замість звичайних підшипників, які часто виходять з ладу через постійне механічного навантаження, використовуються магнітні. Ротор вітряного генератора утримуються за допомогою магнітного поля, тобто фактично висить в повітрі в певній точці простору, опираючись на підшипники.

При обертанні утворюються 3 види сили: підйомна, імпульсна і проста сила гальмування. Завдяки двом першим лопаті пристроя крутяться, що сприяє створенню ротором магнітного поля, яке і виробляє електрику.

Застосування принципу магнітної левітації при створенні і дало таку  назву вітровогенератора. Також завдяки застосуванню магнітного підшипника (правило Ленца), такий вітрогенератор є одним з найефективніших генераторів, який вирізняється легкістю старту обертання і високою зносостійкістю.

 

Переваги

За рахунок магнітної левітації забезпечується тихохідність і безшумність установки. Під час роботи не виробляються електромагнітні випромінювання.

Необхідна для початку руху установки швидкість вітру повинна бути не менше 0,17 м. / с. при цьому номінальна досягається при 3,4 м. / с., на відміну від 7, 8 м. / с. у горизонтальних.

 

Розподіл за кількістю лопатей

 • двох- або трьохлопатеві;
 • багатолопатеві (більше трьох лопатей).

 

Різниця в тому, що чим менше лопатей, тим більшу швидкість зможе розвинути установка, але для початку обертання генератора потрібен сильніший вітер. І навпаки, для початку обертання вітряному генератору, у якого кількість лопатей більше трьох, потрібен менш сильний вітер, але більшу швидкість він не зможе розвинути.

 

Переваги:

 • Легкість в обслуговуванні за рахунок того, що встановлюється на низькій висоті; Тривалий термін служби;
 • Не потрібно додатковий пристрій, який визначає напрямки вітру і направляє вітрогенерато йому назустріч;
 • Мало рухомих деталей, що зменшує витрати на ремонт;
 • Має високий коефіцієнт корисної дії, близький до ідеального;
 • Можливість спорудити подібний вітрогенератор самостійно;
 • Безшумна робота;
 • Нешкідливий для навколишнього середовища;
 • Висока стійкість до ураганного вітру.

 

Класифікація

 1. Ортогональні вертикально-осьові ветрогенератор

ortogonalnyy_vetrogenerator_2У таких вітрогенераторів вертикальна вісь обертання. Лопаті віддалені від осі на певну відстань і розташовані паралельно їй.

Переваги: ​​напрямок вітру не має значення, тому що направляючі механізми не потрібні.

Завдяки вертикально розташованому головному валу такий вітрогенератор простий в експлуатації, оскільки установка приводного обладнання може бути проведена на рівні землі.

Недоліки: низький термін служби опорних вузлів. Це пояснюється тим, що з’являються додаткові навантаження, тоскільки  при обертанні ротора напрямок підйомної сили від кожної лопаті змінюється на 360 ͦ.

У ортогональних вітрогенераторів масивніша лопастная система, ніж у горизонтально-осьових.

 

 1. Генератор з ротором Савоніуса

ortogonalnyy_vetrogenerator_2Харктерна особливість – використання напівциліндрів в якості лопатей.

Переваги: ​​висока технологічність виробництва і пусковий крутовий момент, а також робота, що проходить на малих швидкостях.

Недоліком є ​​велика витрата матеріалів при виробництві. Ефективність роботи лопатевої системи нижче ніж у горизонтальних вітряних генераторів.

 

 1. З ротором Дар’є

 

Вертикальна вісь обертання з двома-трьома лопатями, що являютьсобою плоску смугу.

Переваги: ​​

 • Напрямок вітру не має значення;
 • Простота виготовлення лопатей;
 • Завдяки вертикально розташованому головному валу такий вітрогенератор простий в експлуатації, оскільки можна розташувати установку приводного обладнання на рівні землі.

vetrogenerator_savoniusa_3

Недоліки:

 • Робота лопатевої системи менш ефективна;
 • Низький термін служби опорних вузлів. Це пояснюється тим, що з’являються додаткові навантаження, оскільки при обертанні ротора напрямок підйомної сили від кожної лопаті змінюється на 360 градусів;
 • Неможливий самостійний запуск вітрогенератора з двома лопатями при рівномірному потоці.

 

 1. З гелікоїдний ротором

vetrogenerator_savoniusa_5Вітрогенератори з гелікоїдний ротором є модифікацією ортогонального ротора, тільки термін служби значно більший, оскільки  через закрутки лопатей ротор обертається більш рівномірно, що знижує навантаження на опорні вузли.

Недолік: закручені лопаті ускладнюють технологію виробництва, що підвищує ціну.

 

 1. Багатолопатевий з напрямних апаратом

vetrogeneratory_mnogolopastnye_s_napravlyadschim_apparatom_1Багатолопатеві вітрогенератори з напрямних аппаратом – це модифікація ортогонального ротора. Вирізняється наявністю двох рядів лопатей. Перший, нерухомий ряд – це апарат, який захоплює вітрової потік, стискає його зі збільшенням швидкості і подає на другий ряд – обертовий ротор.

Переваги: ​​

 • Найвища ефективність роботи;
 • Робота при низькій швидкості вітру.

Недолік: Використовується велика кількість лопатей, що спричиняє високу ціну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.