Харків’янин запатентував унікальний сонячний концентратор

4
6007


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (6 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Олександр Согоконь, винахідник із Харкова, розробив та запатентував сонячний концентратор. Цей прилад має унікальні особливості, які відкривають нові можливості для використання сонячної енергії. Крім того, винахід харків’янина може вирішити проблему з теплом та гарячим водопостачанням не тільки приватних будинків, але й багатоповерхівок.
solnechnyi-kontsentrator-balkonnyi
Сонячні концентратори давно використовуються для перетворення сонячної енергії. Їх використовують в конструкціях СЕС, системах підігріву води різноманітних теплоносіях. Але у переважної кількості подібних геліоустановок є один великий недолік – велика вітрильність, яка може обмежувати їх розміри, потужність та продуктивність.

Кільцевий сонячний концентратор Олександра Согоконя – це сегментований диск, який є повністю прозорим для вітру. Прилад змонтований з багатьох вузьких смужок з відбиваючою поверхнею, а вільний простір між смугами дозволяє повітрю вільно циркулювати між ними.
solnechnyi-kontsentrator-lineinyi
З приладом українського інженера, обмеження розмірів концентратора можуть бути повністю забуті. Крім того, фокальна частина (точка найвищої концентрації сонячного випромінювання) розміщується в місці, яке не залежить від розташування сонця на небосхилі. Іншими словами, на відміну від інших сонячних концентраторів, у яких фокальна частина рухається за сонцем, винахід харків’янина має нерухомий фокус.

Олександр Согоконь говорить про те, що сонячний концентратор можна розглядати як універсальне джерело теплової енергії, до якого можна підключитися як до розетки. Тобто, маючи лише один подібний винахід, людина може підключити будь-який електричний прилад. Обмеженням може бути лише фантазія людини.

 

4 Коментар (-і)

    • Здравствуйте, Евгений.
     Александр Согоконь работает на Харьковском научно-производственном предприятии. У них есть свой собственный сайт https://syneko.etov.com.ua/
     Можете перейти по ссылке и увидеть контакты Александра Согоконя для дальнейшей проработки вопроса.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.