Immortus – електромобіль на сонячній енергії

0
218


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Якщо ви коли-небудь заглядали в розділ коментарів на сторінках сайтів, присвячених електромобілям або електробайкам, ви знаєте, що противники електромобілів вважають, що це не «екологічно чисті автомобілі, вони їздять на вугіллі». Однак про Immortus такого не скажеш. Immortus – це електричний автомобіль, який генерує власну енергію за рахунок 7 квадратних метрів сонячних фотоелектричних панелей. Якщо потрібно, його акумулятор можна зарядити від мережі, але при сонячній погоді він може проїхати необмежену відстань зі швидкістю 60 км/год.

Immortus заснований на гоночній технології, спочатку створеній командою Aurora Solar Car з Австралії, яка брала участь у безлічі гонок на автомобілях з сонячними батареями. Він відрізняється малою вагою і оригінальною формою, що поєднує максимальну площу сонячних панелей з екстремальної аеродинамікою, включаючи закриті колеса.

1

Однак, на відміну від гоночних машин, Immortus створений для практичного використання на дорогах. До 100 км/год автомобіль розганяється менш, ніж за сім секунд, а його максимальна швидкість складає 150 км/год. Він розрахований на двох чоловік і має невеликий багажник, достатній для повсякденних потреб. Його творці з австралійської компанії EVX Ventures, перераховуючи його переваги, відзначають, що їзда на ньому приносить задоволення, тому що він управляється як добре збалансований спортивний автомобіль.

Там, де Tesla Model S має масивну батарею на 85 кВт*год, самопідзаряджувана енергетична система Immortus використовує лише акумулятор ємністю 10 кВт*год. Автомобіль працює на двох двигунах постійного струму, встановлених на стійках, що ведуть до задніх осей. Кожен з них має пікову потужність 20 кВт, тобто загальна потужність складає всього 40 кВт. Хоча ця величина не вражає уяву, але весь автомобіль спроектований так, що дозволяє витягти максимум з цієї потужності. Він важить всього 550 кг, що за співвідношенням потужності до ваги і швидкості розгону робить його схожим на Mazda MX-5, а розподіл ваги подібний характеристикам у спортивних автомобілів.

Mazda, звичайно, обжене Immortus, тому що Immortus не використовує звичайні дорожні шини. Замість цього він буде використовувати шини, спеціально розроблені для сонячних гонок, і дуже тонкі колеса з низьким коефіцієнтом тертя шин, що забезпечує низький опір коченню. Вони виглядають не дуже привабливо, але з іншого боку, вони все одно заховані під аеродинамічними кришками колісних арок, так що їх не видно. Завдяки виключно малій вазі, гарній аеродинаміці і шинам з малим контактом з поверхнею EVX очікує, що запас ходу їх невеликого акумулятора ємністю 10 КВт-годин складе цілих 400 км навіть вночі, коли немає підзарядки від сонця. Якщо ж світить сонце і дорога рівна, можна їхати практично нескінченно, дотримуючись швидкості 60 км/год. Якщо збільшити швидкість до 85 км/год, запас ходу складе приблизно 550 км.

Кожен автомобіль виготовляється під замовлення. Легкість конструкції є ключовою властивістю з точки зору команди Immortus, тому що вони не планують налагодити масове виробництво автомобіля.

«Ми не намагаємося стати подобою Tesla,» говорить Баррі Нгуєн (Barry Nguyen), президент і один із засновників фірми EVX Ventures. «Tesla – виробник масових автомобілів, а ми – розробники електромобілів на замовлення. У США і Австралії існує законодавче регулювання, яка допускає індивідуально сконструйовані транспортні засоби. Важливо не тільки те, що завдяки цьому ви можете укласти контракт з виробником автомобілів і побудувати автомобіль, який має право їздити, не проводячи краш-тестів, які обходяться в 5-10 мільйонів доларів. Ми плануємо продавати ці автомобілі в невеликих обсягах.»

EVX не розраховують продати більше 100 екземплярів Immortus. За їхніми оцінками, ціна складе близько 500 000 австралійських доларів ($ 370000), а такі витрати можуть собі дозволити тільки багаті ентузіасти. Проте, ідеї, вироблені в рамках проекту Immortus, можуть бути застосовані до інших проектів, націленим на широкого споживача. EVX планує зібрати $ 1,5 млн, щоб почати виробництво Immortus, і для цього покаже зменшену версію автомобіля з дистанційним управлінням на виставці SEMA в Лас-Вегасі в листопаді поточного року.

Як би там не було, Immortus разом з прототипом автомобіля Stella Lux з Нідерландів прокладає дорогу для нової категорії транспортних засобів, які повністю енергетично незалежні. Електромобілів, в яких ви будете дуже рідко, а то і взагалі ніколи, думати про те, де знайти наступну заправку. Високо-технологічним спорткарів, які ви не захочете тримати в гаражі, тому що там вони не побачать сонця. І в міру того, як будуть вдосконалюватися технологія акумуляторів і ефективність сонячних панелей, такі автомобілі можуть стати набагато більш життєздатними.

Технічні характеристики

Довжина – 5 м.
Ширина 2.0 м.
Висота 1.1 м.
Висота центра ваги – 0.6 м.
Вага з повним завантаженням – 550 кг.
Колісна база – 2.5 м.
Колія 1.9 м.
Загальна площа сонячних панелей – 7 м2
ККД панелей – 22%
Тип сонячних осередків – кремнієві
Ємність акумуляторної батареї – 10 кВтг
Тип батареї – літій-іонні
Пікова потужність – 2 x 20 КВт
Номінальна потужність – 2 x 1.25 КВт
Два мотора в задніх колесах
Розгін до 100 км / год – менше 7 секунд

1

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.