Індійський аеропорт з сонячної фермою забезпечує себе енергією і продає її надлишки у мережу

0
154


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Після тривалої оплати «непомірні» рахунків за електроенергію, керівництво міжнародного аеропорту Кочин в Індії вирішив взяти ситуацію з енергозабезпеченням в свої руки.

Три роки тому, співробітники аеропорту почали поступово встановлювати сонячні батареї – спочатку на даху терміналу, а потім і навколо ангарів та інших допоміжних споруд. Успіх цих початкових зусиль у підсумку привів навіть до набагато більшого, ніж очікувалося.

«Ми хотіли стати абсолютно незалежними від комунальної електричної мережі», – говорить Хосе Томас, генеральний менеджер аеропорту. Для цього адміністрація доручила німецької компанії Bosch будівництво сонячної ферми на невикористаний земельній ділянці площею 45 акрів поруч з вантажним терміналом.

Проект нової СЕС обійшовся в $9,3 мільйона. Управління вважає, що ці гроші окупляться за 6 років завдяки тому, що більше не потрібно буде оплачувати рахунки за електрику. А за 25 років служби панелей, за приблизними розрахунками, в атмосферу не буде викинуто 300 тисяч тонн CO2, сприяє парниковому ефекту.

У серпні 2015 система потужністю близько 50 МВт увійшла в дію. Завдяки близькості до екватора і того факту, що в Індії близько 300 сонячних днів у році, система впоралася із навантаженням і покривала щоденні потреби сьомого завантаженість аеропорту Індії.

Тепер проект може окупитися ще швидше, оскільки надлишки енергії аеропорт постачає в мережу, для потреб населення. Навіть найбільші міста Індії постійно стикаються з браком електроенергії та періодичними відключеннями. Управління аеропортом вже планує розширювати сонячну електростанцію у зв’язку з будівництвом нового, більш місткого терміналу.

Керівництво ще більш завантаженого аеропорту, Kolkata International Airport, вже придивляється до успіхів колег, і також планує будівництво сонячної електростанції для власних потреб.

Міністр авіації Індії, в січні відвідав аеропорт в Кочині, заявив, що уряд вже зажадало від усіх аеропортів країни хоча б частково задіяти сонячну електроенергію для своїх потреб.

Вартість енергії, що отримується від сонця, в Індії досить швидко падає, і зараз вона всього на 15% дорожче енергії від спалювання вугілля. За прогнозами енергетиків, до 2020 року ця енергія стане вже дешевше звичною.

Варто зазначити, що й інші транспортні установи в Індії поступово переходять на поновлювані джерела енергії. Так, раніше повідомлялося, що завідуюча метрополітеном в Делі компанія DMRC планує побудувати сонячну електростанцію потужністю 500 МВт, яка буде виробляти енергію безпосередньо для столичної підземки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.