Іноваційний спосіб виробництва біологічного газу за допомогою водоростей від українських науковців

0
289


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Наукова група співробітників  КрНУ винайшли унікальну станцію, яка здатна отримувати біологічний газ, використовуючи у якості сировини синьо-зелені водорості.

Процес розмноження саме цього різновиду водоростей спричиняє «цвітіння» вод Дніпра.

Винахід українських вчених був удостоєний першого місця на австрійському конкурсі наукових розробок. Представлені у Австрії винаходи мали дуже широкий спектр застосування та продемонстрували різноманіття варіантів використання альтернативних джерел енергії.

Представник групи науковців КрНУ Дегтяр Сергій упевнений, що їх винахід спроможний не лише вирішити проблему очистки центральної річки нашої держави, але й допомогти у розв’язанні енергетичних проблем. Пан Дегтяр зазначив, що їх розробка вже пройшла ряд лабораторних досліджень. Результати тестування приголомшили навіть самих винахідників. Біологічне паливо, вироблене за допомогою синьо-зелених водоростей, показало високий ККД та відсутність токсичних речовин у процесі виробництва.

Доцент КрНУ Козловська Тетяна запевняє, що подібні розробки зможуть вирішити проблему теплопостачання у сільській місцевості.

Для наглядності та оцінки продуктивності установок, Тетяна Козловська зазначила, що кількох місяців «цвітіння» води у Дніпрі буде достатньо для теплозабезпечення майже половини міста Кременчук.

Науковці впевнені, що облаштування водозаборів станціями, що виробляють біологічний газ, сприятиме покращенню екологічного становища водоймищ та позитивно вплине на енергетику країни вцілому. Слід зазначити, що проблема очистки річок від синьо-зелених водоростей наразі стоїть достатньо гостро. Брак бюджетних коштів сприяє глобалізації даного явища. Спорудження біогазових станцій дозволить значно заощадити кошти бюджету на очисних заходах та забезпечить прибуток від екологічного газу.

На даний момент винахідники ще не встигли запатентувати свою розробку. Тим часом місцева влада зацікавилась даним проектом та знайшла інвесторів, готових профінансувати впровадження біогазових станцій на комунальних підприємствах міста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.