Інвестиційний потенціал ринку ВДЕ України презентовано в Нідерландах

0
182


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
vie-ukraina

Під час візиту української урядової делегації до Королівства Нідерландів 30 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в українсько-нідерландському бізнес-форумі.

«Україна йде європейським шляхом розвитку, в тому числі у сфері «зеленої» енергетики. У відповідності з зобов’язаннями, взятими перед Енергетичним Співтовариством, прийнятий Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, в якому задекларована мета – досягти 11% енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі країни до 2020 року. Для цього ми вже вдосконалюємо законодавче поле для всіх бажаючих працювати в цій області», – сказав Савчук під час презентації інвестиційного потенціалу українського ринку поновлюваних джерел.

Він окреслив основні положення прийнятого 4 червня 2015 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».

«Закон став ключовим для формування конкурентоспроможного ринку поновлюваних джерел енергії», – підкреслив він. Зокрема, за новим Законом «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу становить 12,38 євроцента за кВт*год.

«Такий тариф дає можливість мультиплікувати проекти з будівництва когенераційних установок, що працюють на біомасі. Окупність цих проектів до 4 років», – пояснив Сергій Савчук. За його словами, згідно проведених Агентством розрахунків для спорудження однієї установки потужністю 5,3 МВт електроенергії і 13 МВт теплової енергії буде потрібно близько 16 млн євро.

«У 2015 році, лише протягом 5 місяців після прийняття цього закону, кількість встановлених домогосподарствами сонячних панелей зросла в 11 разів. Причиною цього є прийнятий «зелений» тариф у розмірі 17,2 євроцента за кВт*год», – підкреслив Голова Держенергоефективності.

Він також зазначив, що потенціал для реалізації проектів з виробництва енергії з відновлювальних джерел та альтернативних видів палива існує в кожному регіоні країни. «Загальний інвестиційний потенціал цього ринку в Україні становить 16 млрд євро. З них 8 млрд євро потрібно для розвитку відновлюваної електроенергетики», – підкреслив держслужбовець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.