Інвестори зі США готові фінансувати будівництво водневих електростанцій в Україні

0
198


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Водневі електростанції є одним з перспективних напрямків альтернативної енергетики. Світове співтовариство вже на практиці знайоме з даним видом отримання електроенергії. У 2010 році на території Італії була побудована перша в світі воднева електростанція, що додатково виконує функцію утилізації залишків процесу переробки нафти.

Основою функціонування подібного роду електростанції є процес згоряння водню. Одержуваний при цьому пар і повітря, що має високу температуру, обертають турбіну генератора, виробляючи таким чином електрику.tyujhf

Водневі електростанції вирішують глобальну проблему парникового ефекту, переробляючи в процесі виробництва енергії вуглекислий газ. Станція в Фусіні (недалеко від Венеції) запобігає викидам в атмосферу понад 15 тисяч кв. метрів вуглекислого газу. При цьому потужність електростанції становить близько 15 МВт. Кількості виробленої електроенергії вистачає на забезпечення 20 тисяч будинків.

В 2003 році в Італії було сформовано консорціум, в який увійшло Міністерство охорони та захисту навколишнього середовища і Індустріальний союз Італії. Цей тандем працює в напрямку збільшення масштабів водневих електростанцій і створення Водневого Парку. Уряд Італії оцінив переваги такого виду альтернативної енергетики і має намір надалі розширювати виробничі потужності для транспортування та отримання електроенергії.

Використання подібного досвіду європейських країн тепер стало можливим в реаліях нашої країни. Компанія з США під назвою Global Energy Solutions Group виявила бажання провести будівництво водневої електростанції на території Херсонської області. Дана організація має значний досвід у виробництві і будівництві електростанцій невеликих масштабів. Точний обсяг інвестиційних вкладень у даний проект поки не афішується. За словами представників американської компанії, грошові внески можуть досягти сотень мільйонів в доларовому еквіваленті. Херсонська обласна держадміністрація на початку жовтня поточного року підписала угоду про співпрацю з американською стороною в даному питанні, повідомляє Таврія 24.

vfffУвага компанії з США зосереджена на південній частині Херсонської області. Реалізація проекту дозволить забезпечити електроенергією сільські господарства і виробничі підприємства області.

Директор американської компанії GESG Аміт Рай стверджує, що Херсонська область має неймовірно потужний потенціал у галузі альтернативної енергетики, який поки що не використовується за призначенням. Також він зазначив, що завдяки побудові водневої електростанції область отримає близько 15 МВт додаткової електроенергії для побутових потреб і виробничих потужностей.

Значно полегшує процес реалізації проекту «зелений коридор», який діє на території Херсонської області для інвестиційних вкладень в рамках енергетики і туризму.

Україна має потужну сировинну базу для активного впровадження технологій альтернативної енергетики. Перешкодою на шляху до енергонезалежності країни найчастіше стає питання фінансування проектів. Інвестиції іноземних компаній роблять можливим використання поновлюваних ресурсів країни, що дозволяє йти в ногу з часом і розвивати свій енергетичний потенціал.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.