Івано-Франківська область невдовзі матиме нову вітряну електростанцію

0
491


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В Долинському районі на Франківщині розпочали забудову вітряної електростанції, що за попередніми підрахунками матиме потужність у 6 мегават.

Голова села, в якому проходить будівництво, зазначає, що в рамках проекту планується встановити 6 вітряних установок на території урочища Обідній. Також буде змонтовано підстанцію, яка регулюватиме роботу.

images-1Виділена під будівництво ділянка має загальну площу трохи менше двох гектарів. Очільник села Мацалака Микола стверджує, що будівництво вітряної електростанції та супутніх споруд не створюватиме перепони для обробки сусідніх сільськогосподарських угідь.

Компанією-забудовником даного проекту виступає «Вінд Енерджі» з міста Луцьк. Офіційний представник компанії, що очолює реалізацію даного проекту, повідомив про наявність кількох черг у процесі будівництва вітряної електростанціїї у селі Шевченкове.

Дане селище було обране під забудову не випадково. Попередньо було проведено ряд досліджень, які показали, що територія є сприятливою для подібного роду проекту завдяки достатній силі вітрів. Проведення будівельних робіт було зафіксовано у генеральному плані області заздалегідь.

Голова села Шевченкове також зауважив, що пошуки інвестора для даного проекту продовжувалися доволі тривалий час.shevchenko

Адміністрація села усіляко активувала цей процес шляхом розповсюдження інформації щодо підходящих кліматичних особливостей області. У січні поточного року німецький інвестор проявив інтерес до проекту. Попередньо були проведені громадські збори у селі, на яких жителі затвердили свою згоду на будівництво ВЕС. Після цього розпочався процесс оформлення необхідної документації. Наприкінці вересня 2016 року був завірений та виданий документ, що дозволяє розпочати забудову.

Очільником села було зазначено, що основа для подальшого монтажу вітряних установок та супутніх споруд вже зроблена. Згідно плану, перший вітрогенератор з`явиться в середині зими. Електрика, яку вироблятиме нова станція, йтиме до загальної мережі.

Очільник села акцентував увагу на тому, що селищний бюджет значно поповниться за рахунок оренди, яку має сплачувати інвестор за використання земельної ділянки. Адміністрація Шевченкового має намір заключити договір, згідно з яким інвестор зробить посильний внесок в розвиток села. Наразі планується в рамках угоди провести ряд робіт щодо утеплення місцевого будинку культури та його модернізації (мається на увазі монтаж сонячних панелей на даху будівлі).

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.